ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Note 5 z m.in. 4 GB RAM – nowe informacje trafiają do Sieci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy note 5 121212334

Nadchodzącym smartfonem, na który wpatrzone są oczy wszystkich konsumentów to oczywiście kolejna generacja iPhone’a. Niemniej jednak również Samsung szykuje się do premiery swojego ważnego w portfolio urządzenia, który ma poprawić sytuację po niezbyt dobrej sprzedaży Galaxy S6 i odebrać klientów właśnie Apple.

W takim razie pora na Galaxy Note 5, który – jako seria urządzeń – z pewnością cieszy się lepszą opinią niż rodzina Galaxy S. Jednak po tegorocznym flagowcu i drastycznej zmianie designu ta sytuacja może się odmienić. Wszystko z takiego powodu, że Note 5 ma być zbudowany tak samo jak S6 – i pod kątem wyglądu jak i wykonania. Jednak w kwestii specyfikacji będzie ciekawiej. Po pierwsze pojawi się 4 GB RAM (LPDDR4), czyli będzie to pierwszy smartfon Samsunga, który pozwoli wykorzystać kolejną cechę 64-bitowej architektury, najprawdopodobniej Exynosa 7422. Oprócz tego pojawi się 5,67-calowy wyświetlacz QuadHD SAMOLED chociaż można natknąć się na informację o rozdzielczości 4K. Dodatkowo, Galaxy Note 5 będzie oferowany w czterech kolorach: złoty, czarny, srebrny oraz biały. Nie zabraknie też zaawansowanego ładowania indukcyjnego.

W takim razie kiedy premiera? Teoretycznie na tegorocznych targach IFA w Berlinie, które odbędą się pod koniec września, ale coraz więcej plotek mówi o wcześniejszej premierze. Uważacie, że Galaxy Note 5 z designem w stylu Galaxy S6 odniesie sukces?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy