ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Vertu szokuje – nadchodzi super drogi smartfon z przegrzewającym się Snapdragonem 810

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
vertu signature touch 3x nokia

Vertu to brytyjska firma, która swoją popularność osiągnęła tak naprawdę dzięki Nokii, która w 1998 roku przejęła ją i stworzyła prawdziwą markę premium. Niemniej jednak Finowie podupadli na zdrowiu i od 2013 roku Brytyjczycy działają pod władzami prywatnego inwestora.

Jeszcze nie tak dawno temu byśmy się zastanawiali: po co w tak luksusowym smartfonie montowane są tak wydajne podzespoły czy też zaawansowane systemy operacyjne. Okazuje się jednak, że konsumenci wydający ogromne sumy pieniędzy właśnie na urządzenia mobilne chcą też dostać odpowiedni komfort użytkowania – także podczas bardziej wymagających zadań. Tak też powstały modele Vertu Ti (2013) czy też Signature Touch (2014). W tym roku wszystko wskazuje na to, że ujrzymy coś naprawdę gorącego.

vertu v06 snapdragon 810 nokia qualcomm

Jak widzicie, model V06, który zapewne będzie rozwinięcie serii Signature Touch, w swoich wnętrznościach będzie chował niecieszącego się ogromną popularnością Snapdragona 810, który z kolei będzie współpracował z 4 GB RAM.

Jednak to Vertu i choćby jednostka Qualcomma była skręcona do 1,2 GHz to i tak liczyć się będzie wykonanie i nikt nie będzie zwracał uwagę na cenę, która z pewnością będzie 5-cyfrowa. Jednak co sądzicie o takim posunięciu brytyjskiej firmy?

źródło: phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy