aplikacje dla seniorów

Ponad 3 miliony użytkowników mObywatela – kolejna granica przekroczona

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Rządowa aplikacja mObywatel ma już ponad 3 miliony użytkowników. Liczba ta rośnie z dnia na dzień. W ostatnim czasie w mObywatelu pojawiło się kilka nowych funkcji.

3 miliony użytkowników korzysta z aplikacji mObywatel

Do tej pory dokładnie 3 152 412 osób zainstalowało na swoim telefonie mObywatela. Rządowa aplikacja w założeniach ma być cyfrowym portfelem na dokumenty. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfona ze sklepów z aplikacjami. Niedawno w aplikacji pojawiły się nowe możliwości.

W ubiegłym tygodniu do mObywatela trafiła Karta Dużej Rodziny. Na początku czerwca pojawiła się natomiast informacja o tym, że za pomocą rządowej aplikacji można zalogować się do systemu e-toll. Ta funkcja może przydać się szczególnie kierowcom, którzy podróżują autostradami. Jeszcze pod koniec maja w mObywatelu pojawiły się bilety kolejowe od sześciu polskich przewoźników. W niedalekiej przyszłości będą też inne nowości.

Czytaj także: Xiaomi nareszcie na poważnie chce się zająć skargami użytkowników na MIUI

Od dwóch tygodni wiemy, że w mObywatelu pojawi się Unijny Certyfikat COVID. Aktualizacji rządowej aplikacji, która wprowadza ten dokument, możemy spodziewać się w ciągu najbliższych 10 dni. Ułatwianie życia Polakom – to główny cel naszej aplikacji. Stale ją rozwijamy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy