samsung galaxy note 4 mega 2 screen

 

Rynek mobilnych urządzeń powoli przechodzi w stagnację. Nie widać już wielu rewolucyjnych nowości i tak naprawdę hitem ostatniego sezonu, a także tego związanego z Androidem M będzie czytnik linii papilarnych czy też USB-C. Jednak trzeba też być w czymś oryginalnym.

 

Samsung najprawdopodobniej znalazł na to rozwiązanie, o którym już swego czasu słyszeliśmy. W urzędzie patentowym Stanów Zjednoczonych znalazły się dokumenty, które pokazują, że Koreańczycy chcą stworzyć dodatkowy rodzaj klawiszy. Tak też oprócz fizycznych i dotykowych przycisków pojawią się jeszcze – jak to już przyjęło się mówić – niewidzialne. Oczywiście zasada działania będzie zbliżona do znanego nam już, dotykowego, rozwiązania, ale różnica będzie polegać na tym, że ukryte one zostaną w obudowie, a nie na szkle.

 

przezroczyste dotykowe klawisze przyciski samsung patent us niewidzialne

 

Jak widać na powyższej grafice patentowej, dostaniemy cztery dodatkowe klawisze, które będziemy mogli dowolnie konfigurować. Przede wszystkim Samsung pamięta o rozróżnieniu prawo- oraz leworęcznych, a także pozwoli to nam ustawiać szczegółowe ich działanie.

 

Nie wiadomo kiedy nowy patent pojawi się w smartfonach w rzeczywistości, ale z pewnością to rozwiązanie może sprawdzić się w różnego rodzaju grach. Jednak czy stanie się ono popularne? To pokażą dopiero konsumenci.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.