Internet of Things HMD Global

HMD Global zamierza rozwijać IoT dla firm, a pomogą w tym Nokia i CGI

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

HMD Global ogłosiło dziś, że zamierza rozwijać IoT (Internet of Things) w segmencie dla przedsiębiorców. Zawarto umowy z dwiema firmami, a konkretniej z Nokią oraz CGI, by wprowadzać innowacyjne rozwiązania w tym segmencie. Taka współpraca ma zapewnić prostszą obsługę, bezpieczeństwo oraz wkroczenie w świat 5G.

HMD Global będzie rozwijać IoT

HMD Global IoT
Fot. Pixabay

HMD Global chce pomóc przedsiębiorcom z całego świata w rozwijaniu IoT. Zawarta właśnie współpraca z Nokią oraz CGI ma w tym pomóc. W tym celu zostanie wykorzystana technologia Nokia WING, czyli usługa zarządzania łącznością na globalną skalę. To w połączeniu z rozwiązaniami HMD Global, jak HMD Connect Pro (m.in. pogląd wszystkich urządzeń IoT w czasie rzeczywistym), pozwoli na szybszy i bezpieczniejszy rozwój Internetu Rzeczy. Przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z portalu samoobsługowego, który pozwoli na łatwiejszą kontrolę nad urządzeniami. To ma zapewnić nieprzerwaną łączność, co w przypadku IoT jest bardzo ważne. Do tego dochodzi jeszcze bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Dzięki współpracy z naszymi klientami korporacyjnymi zaobserwowaliśmy szybko rosnące zapotrzebowanie na internet rzeczy obsługujący 5G, a także na globalne rozwiązania dla łączności. Dlatego jesteśmy dumni ze współpracy z dwoma światowymi liderami, Nokia i CGI, którzy podzielają nasze wartości. Razem możemy wprowadzać na rynek jeszcze bardziej innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorstwom osiąganie swoich celów biznesowych.

Janne Lehtosalo, wiceprezes ds. usług w HMD Global

Zobacz też: Nowości od realme w Polsce – dwa smartwatche oraz odkurzacz.

Współpracując z HMD Global zapewnimy obecność w światowej sieci IoT oraz wysoki poziom obsługi klienta. Usługa HMD Pro będzie wykorzystywać stale rosnący światowy ekosystem łączności. Nokia WING zapewnia połączony świat bez granic dla internetu rzeczy, zmniejszając komplikacje dla przedsiębiorstw i zapewniając im najwyższy poziom kontroli nad zasobami, gdziekolwiek się one znajdują.

Ankur Bhan, szef działu Network Function as a Service w firmie Nokia

Byliśmy świadkami rozwoju zaawansowanej analityki we wszystkich gałęziach biznesu. W ostatnich latach analityka i sztuczna inteligencja stały się podstawą rozwoju strategicznego przedsiębiorstw. Do tej pory wspieraliśmy rozwój biznesu HMD i doświadczenia użytkowników telefonów Nokia poprzez analitykę. Teraz dołączymy do tego kompleksowe wsparcie projektów integracyjnych – w tym technologii lokalnych i chmurowych, tworzenia aplikacji, analizy danych i usług bezpieczeństwa – co przyniesie korzyści wszystkim klientom HMD.

Markus Olenius, wiceprezes Advanced Analytics Solutions w CGI Finland

Źródło: HMD Global informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy