Nowości w Google Workspace

Pakiet Google Workspace dostępny również dla użytkowników prywatnych

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Google ogłosiło dziś ważną zmianę dotyczącą Workspace – pakiet jest dostępny dla użytkowników prywatnych. Poznaliśmy również ofertę Google Workspace Individual. Znamy już pierwsze szczegóły z nią związane i wiemy, w których krajach pojawi się w pierwszej kolejności.

Google Workspace dla użytkowników prywatnych – szczegóły

Google od dłuższego czasu stara się tworzyć rozwiązania, które pomogą ludziom pozostawać w kontakcie i współpracować. Nawet jeśli są od siebie oddaleni i korzystają z różnych urządzeń. Zaczęło się od uruchomienia Gmaila w 2004 roku oraz Dokumentów Google dwa lata później. Niecały rok temu ogłoszono Workspace – jedno, zintegrowane rozwiązanie, zawierające m.in. dokumenty, arkusze, kalendarz i czat.

Możliwości Google Workspace mają być dostępne dla wszystkich osób, niezależnie od tego, czy posiadają specjalne licencje. Od dziś Google Workspace jest dostępny dla każdego, kto ma konto Google – ogłosiła firma. Rozwiązanie giganta z Mountain View może być więc wykorzystywanie nie tylko do działalności firm czy uczelni, ale również np. do planowania domowego budżetu czy dzielenia się materiałami z podróży między znajomymi i członkami rodziny. Do uruchomienia zintegrowanych funkcji Workspace wystarczy włączenie Czatu Google.

Czytaj także: Profil Zaufany czeka ważna zmiana – sprawdź, czy ciebie też to dotyczy

Google przygotowało również ofertę Workspace Individual. Jest ona dedykowana małym przedsiębiorstwom i ma im pomóc w lepszej obsłudze klientów. Rozwiązanie to oparte jest na dostępnym obecnie dla wszystkich, zintegrowanym pakiecie Google Workspace. Oferuje on inteligentne rezerwacje, profesjonalne połączenia wideo czy spersonalizowany e-mail marketing – wyjaśnia Google i zapowiada, że w przyszłości pojawią się kolejne funkcje. Workspace Individual wkrótce zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Australii i Japonii.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy