Orange Tauron światłowód

Światłowód Orange dotrze do 200 tysięcy nowych domów dzięki Tauronowi

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Orange Polska podpisało umowę o współpracy z Tauronem. Dzięki temu światłowód od pomarańczowego operatora będzie mógł dotrzeć do łącznie około 200 tysięcy nowych gospodarstw domowych w kilku województwach. Pierwsze z nowych miejscowości, które mają uzyskać dostęp do światłowodu Orange Polska, dostanie taką możliwość jeszcze w czerwcu tego roku.

Orange i Tauron – większy dostęp do światłowodu

Współpraca między Orange Polska i Tauronem sprawi, że dostęp do sieci zyska ponad 200 tys. gospodarstw domowych. Mowa tutaj o miejscowościach w Polsce Południowej, a konkretniej o województwach dolnośląskim, śląskim oraz małopolskim. Ponad 100 tys. gospodarstw domowych zostanie przyłączonych dzięki łączom, które wybuduje TAURON Obsługa Klienta, co jest wynikiem trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3). Reszta zostanie podłączona przez operatora hurtowego w ramach tzw. dogęszczania sieci. Sieć dostępowa budowana jest bowiem w 90% z wykorzystaniem podbudowy słupowej linii energetycznych. Światłowodowy internet ma dotrzeć do mieszkańców m.in. w gminach: Bochnia (Wiejska), Brzesko, Driwna, Łapanów, Trzciana oraz Żegocina w województwie małopolskim. Zasięg dotyczyć ma głównie zabudowań jednorodzinnych.

Dzięki współpracy obu firm mieszkańcy woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu. Kolejne gotowe zasięgi na sieci telekomunikacyjnej TAURONA będą udostępniane do sprzedaży w następnych miesiącach.

Leszek Chwalik, wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.

Zobacz też: Co ciekawego dziś przeceniono, czyli nasz zestaw promocji na poniedziałek.

To kolejny przykład współpracy, dzięki której Orange Polska zwiększa dostępność swoich usług światłowodowych bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury. Obecnie w zasięgu Orange Światłowodu znajduje się ponad 5 mln gospodarstw domowych w całej Polsce, z czego około 20% właśnie na sieciach udostępnionych w ramach współpracy z innymi operatorami.

Tomasz Kowal, dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej Orange Polska

Źródło: Orange Polska blog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy