Cryptbot w KMSPico

Wieczny Windows 10? Nic bardziej mylnego! Microsoft podaje datę końca wsparcia

1 minuta czytania
Komentarze

Windows 10 miał być ostatnim Windowsem, jakiego potrzebujemy. Microsoft miał już do samego końca rozwijać ten jeden system, co jednak z wielu powodów nie miałoby sensu. W końcu z czasem kod systemu stałby się zbyt archaiczny a utrzymywanie kompatybilności istną drogą przez mękę jeśli chodzi o optymalizację. Z resztą to się dzieje już teraz w pewnym stopniu jeśli chodzi o zgodność ze starszymi systemami. Z góry więc wiadomo było, że Windows 10 kiedyś przestanie być wspierany. Dziś natomiast poznaliśmy dokładną datę tego, kiedy to nastąpi.

Koniec wsparcia Windowsa 10

Koniec wsparcia Windowsa 10

Zaktualizowany dokument dotyczący aktualizacji pokazuje, że wsparcie dla Windows 10 kończy się 14 października 2025 roku. W ten sposób oficjalne źródło po raz pierwszy konkretnie podano datę zakończenia wsparcia dla obecnej wersji systemu operacyjnego. Nie należy wykluczać, że miejsce systemu ma zająć Windows 11, znany także jako Windows Sun Valley, który wedle spekulacji ma zadebiutować już wkrótce. Zaktualizowany dokument pokazuje również, że Windows 10 Home i Pro rozpoczął wsparcie 29 lipca 2015 roku, z datą zakończenia wsparcia wymienioną jako 14 października 2025 roku. Wymienione daty pokazują, że Microsoft trzyma się 10-letniego cyklu życia wsparcia, który firma utrzymała dla poprzednich generacji systemu.

Zobacz też: Bezprzewodowe ładowanie jest zbyt szybkie? Szykują się ograniczenia

Z perspektywy dzisiejszego użytkownika nie ma się więc czym przejmować — mamy jeszcze ponad cztery lata do tego dnia a i nie należy wykluczać, że Microsoft przesunie ten termin w czasie z powodu głosów społeczności. Przy okazji ciekawe ile procent użytkowników do tego czasu będzie miał Windows 7? Czy uda się jej zatańczyć jeszcze na grobie Windowsa 10? Taki scenariusz wbrew pozorom pozostaje jak najbardziej realny.

Źródło: SlashGear

Motyw