Polski startup SentiOne poinformował, że wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pozwala na to zaproszenie od funduszu inwestycyjnego Seed Group, który należy do członka dubajskiej rodziny królewskiej. Polska firma zapowiedziała już swoje pierwsze działania na nowym rynku.

SentiOne wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

SentiOne wchodzi do Emiratów Arabskich

SentiOne to polski startup zajmujący się monitorowaniem internetu i mediów społecznościowych. Firma wspiera również marki w automatyzacji obsługi klienta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Firma pochwaliła się, że jest pierwszym przedsiębiorstwem z naszego kraju, z którym rozpoczął współpracę fundusz Seed Group. Jego właścicielem jest jeden z najbogatszych ludzi na Bliskim Wschodzie – Saeed bin Ahmed Al Maktoum.

SentiOne chce rozwijać swoją działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz regionie MENA, czyli Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Chodzi o zwiększenie wykorzystania sztucznej inteligencji w regionie, a także o przeprowadzenie rewolucji cyfrowej, która spowoduje automatyzację obsługi klienta w najważniejszych bankach, firmach ubezpieczeniowych i instytucjach. Polski startup planuje do końca grudnia przeprowadzić minimum cztery pilotażowe wdrożenia w firmach. Przedsiębiorstwa te zajmują się bankowością, opieką zdrowotną, użytecznością publiczną oraz telekomunikacją. Średnia wartość jednego przedsięwzięcia ma wynieść 1,6 mln dolarów.

Czytaj także: Co z tym Windowsem? Duża aktualizacja czy nowy Windows 11?

Cieszymy się, że możemy współpracować z SentiOne i mamy nadzieję,
że ta współpraca przyspieszy komercyjne wdrożenie sztucznej inteligencji i powiązanych narzędzi w firmach w całym regionie
– mówi Hisham Al Gurg, CEO Seed Group. W perspektywie 3 lat spodziewamy się przekroczyć 5 mln dolarów przychodu rocznie z regionu MENA. Szacuje się, że do 2025 r. 85 proc. obsługi klienta na Bliskim Wschodzie przejmą boty – a my będziemy mieli w tym swój udział – zdradził Kamil Bargiel, CEO i założyciel
SentiOne. Jak dodał, aktualnie polski startup szkoli nowych partnerów z wykorzystania własnej technologii. SentiOne szykuje się także do pierwszych przetargów i pracuje nad materiałami sprzedażowymi.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.