Przejęcie Motroli Mobility przez Google spowodowało powstanie lawiny plotek i domniemywań. Duża część osób zastanawiała się jak koncern z Mountain View wykorzysta nowy nabytek, który kosztował niemałą kwotę, bo blisko 12,5 miliarda dolarów.

Początkowo większość uważała, że chodzi tylko i wyłącznie o patenty, które w liczbie 17 tysięcy trafiły wraz z przejęciem do giganta i miały pomóc w sporze m.in. HTC z Apple. Jednak Eric Schmidt zdementował w tym czasie pogłoski twierdząc, że Google ma zamiar produkować własne telefony. Ale jak już pisaliśmy, informacja ta nie spodobała się pozostałym producentom sprzętu z Androidem (głównie Samsungowi) i Schmidt zapowiedział, że żadne plany nie zaszkodzą rozwojowi Androida.

Jaka więc przyszłość czeka Motorolę w Google? The Wall Street Journal donosi, że kupnem Motoroli Mobility zainteresowany jest Huawei (ale już bez bazy patentowej). Informacja ta jest interesująca, ponieważ brzmi dość realnie. Koncern z Mountain View w ten sposób zabezpieczyłby przyszłość Androida (dzięki posiadaniu samych patentów), zaś Huawei mocno wzmocniłoby swoją pozycję dzięki nowym możliwościom produkcyjnym. Wiadomość ta również znajduje swoje potwierdzenie w fakcie, że nowy tablet z logo Google ma produkować Asus, a nie Motorola. Dodatkowo pozostali producenci nie musieliby się bać faktycznego zagrożenia, które wiązałoby się z udostępnianiem oficjalnych smartfonów od Google.

Sądzicie, że taka przyszłość rzeczywiście czeka Motorolę?

źródło: The Wall Street Journal
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.