Jaka przyszłość Motoroli w Google?

Newsy

Przejęcie Motroli Mobility przez Google spowodowało powstanie lawiny plotek i domniemywań. Duża część osób zastanawiała się jak koncern z Mountain View wykorzysta nowy nabytek, który kosztował niemałą kwotę, bo blisko 12,5 miliarda dolarów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Początkowo większość uważała, że chodzi tylko i wyłącznie o patenty, które w liczbie 17 tysięcy trafiły wraz z przejęciem do giganta i miały pomóc w sporze m.in. HTC z Apple. Jednak Eric Schmidt zdementował w tym czasie pogłoski twierdząc, że Google ma zamiar produkować własne telefony. Ale jak już pisaliśmy, informacja ta nie spodobała się pozostałym producentom sprzętu z Androidem (głównie Samsungowi) i Schmidt zapowiedział, że żadne plany nie zaszkodzą rozwojowi Androida.

Jaka więc przyszłość czeka Motorolę w Google? The Wall Street Journal donosi, że kupnem Motoroli Mobility zainteresowany jest Huawei (ale już bez bazy patentowej). Informacja ta jest interesująca, ponieważ brzmi dość realnie. Koncern z Mountain View w ten sposób zabezpieczyłby przyszłość Androida (dzięki posiadaniu samych patentów), zaś Huawei mocno wzmocniłoby swoją pozycję dzięki nowym możliwościom produkcyjnym. Wiadomość ta również znajduje swoje potwierdzenie w fakcie, że nowy tablet z logo Google ma produkować Asus, a nie Motorola. Dodatkowo pozostali producenci nie musieliby się bać faktycznego zagrożenia, które wiązałoby się z udostępnianiem oficjalnych smartfonów od Google.

Sądzicie, że taka przyszłość rzeczywiście czeka Motorolę?

źródło: The Wall Street Journal


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x