Geeksphone-590x330

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Rynek producentów smartfonów jest niezwykle szeroki. Oprócz Samsunga, LG, HTC i Sony odnaleźć można setki firm, które projektują i wprowadzają do sprzedaży rozmaite urządzenia. Jednym z europejskich producentów, którzy tworzyli smartfony na platformę Android, był Geeksphone. Ta zasłużona hiszpańska firma wycofała się jednak z rynku, o czym informują media.

 

Firma Geeksphone została stworzona w 2009 w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Portfolio firmy nie jest zbyt imponujące. W ciągu sześciu lat Geeksphone stworzył zaledwie sześć smartfonów. Deweloperzy, którzy pracowali dla firmy, zostali „wchłonięci” do projektu Blackphone. Reszta pracowników skupi się teraz nad produkcją smartwatcha, który będzie w stanie śledzić aktywność seksualną.

 

Geeksphone

 

Geeksphone był pionierem hiszpańskiego rynku smartfonów oraz pierwszym europejskim producentem, który stworzył telefon działający pod kontrolą systemu Android. System operacyjny Google’a nie był jednak jedynym, nad którym pracowali Hiszpanie. Wraz z firmami Telefonica oraz Mozilla Foundation wydali smartfon z Firefox OS.

 

Według informacji, które przewijają się w mediach na Półwyspie Iberyjskim, Geeksphone nie zostanie zamknięty. Firma będzie nadal funkcjonować, jednak próżno w przyszłości szukać smartfonów z logiem hiszpańskiej firmy.

 

Źródło: Tech.eu
Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.