Nareszcie! Tak zapewne westchnie po przeczytaniu tej wiadomości duża część polskich programistów piszących gry i programy na Androida. Już oficjalnie koncern z Mountain View umożliwił dzisiaj sprzedaż płatnych aplikacji w Google Play dla deweloperów z Polski. Dzięki temu nikt nie będzie się już musiał uciekać do różnego rodzaju sposobów na ominięcie wcześniejszej bariery, a pieniądze w złotówkach będą trafiać na konta założone w polskich bankach niezależnie od waluty, którą zapłacono za aplikację. W następstwie czego osoba, która napisze aplikację i opublikuje ją w Google Play będzie mogła czerpać korzyści nie tylko z jej udostępnienia, ale również z dodatków do niej czy umieszczania w niej reklam. Dla doświadczonych deweloperów będzie to spore ułatwienie, zaś dla początkujących na pewno przepustka do nowych możliwości.

Szkoda, że wszystko odbyło się z dość dużym opóźnieniem, biorąc pod uwagę uruchomienie dostępu do płatnych aplikacji dla polskich użytkowników.

Źródło: Blog Google Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.