ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najczęściej podrabianym smartfonem jest… Nie, to wcale nie jest Samsung

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
xiaomi-m3-2

Kupowanie smarfonów w Internecie nie jest do końca bezpieczne. Często można się nadziać na podróbki, a osoby nieobeznane w świecie telefonów nawet się nie zorientują, że coś jest nie tak i zostawią całe zaoszczędzone pieniądze oszustowi. Słuchawki z Androidem można podrobić do tego stopnia, że dopiero po wnikliwym przyjrzeniu się można zauważyć różnicę. Warto więc wiedzieć jacy producenci są najchętniej kopiowani.

Dzięki AnTuTu, czyli aplikacji przeznaczonej do testowania telefonu jesteśmy w stanie zobaczyć jak duży jest procent podrobionych smartfonów. Baza danych zawiera zarówno oryginalne, jak i sfałszowane modele – a w tysiącach tysięcy zebranych informacji jest co wybierać.

Na 10 milion urządzeń aplikacja wyselekcjonowała dwie najczęściej podrabiane marki: Samsung oraz Xiaomi. O ile o pierwszej z nich mogliśmy już słyszeć gros informacji mówiących o rozpoznawaniu oryginału, o tyle o tej drugiej wiele nie było. Ponadto będąc za granicami państwa polskiego można natknąć się na każdym kroku na chodzących handlarzy oferujących wyjątkowy smartfon za niewielkie pieniądze. Największą popularnością cieszył się swego czasu biały Galaxy S3.

fake-china-phones

Co ciekawe jednak, to właśnie Xiaomi z wynikiem 37% prześcignął Samsunga, który uplasował się na miejscu drugim z wynikiem 30,96%. Pozostałe smartfony podrabiane są znacznie rzadziej. Baza niestety nie zawiera wyników z iPhone’a. Szkoda, mielibyśmy porównanie nie tyle pod względem producentów, co systemu mobilnego.

Niemniej wyniki robią przerażające wrażenie, jak bardzo rynek nasycony jest podróbkami i zapewne jak wielu kupujących nacięło się przy zakupie. Elektronikę podrabia się bardzo często, dlatego należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte i rozwiewać każde wątpliwości do końca.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy