facebook-logo-aplikacja

Aplikacja mobilna Facebooka staje się coraz przyjemniejsza w użytkowaniu, a wersja Lite z pewnością przypadła do gustu posiadaczom słabszych smartfonów. Jednak wszelkie poprawki jakie były wprowadzane bardziej skupiały się na funkcjonalności i optymalizacji, aniżeli na samej treści. Tym razem ma się to zmienić i ekipa Zuckerberga w końcu zadba, by przeglądanie Aktualności nie było karą Bożą.

 

Właśnie dziś jest ten dzień, 9 lipca, który ma szansę zapisać się w pamięci facebookowiczów i uprzyjemnić im korzystanie z serwisu. Zmiany dokonano w tym, co ja sam uważam za najważniejsze, a mianowicie przeglądanie Aktualności. Na czas obecny prezentuje się to tragicznie, wyświetlane są posty, które mogą nas kompletnie nie interesować. Facebook postanowił więc stawić temu czoła i dał użytkownikom cztery ustawienia: prioritize, unfollow, reconnect oraz discover.

 

Pierwsza z nich, czyli opcja nadawania priorytetu pozwoli na wybranie, które strony bądź posty znajomych będą wyświetlane na samym szczycie listy. Ponadto przy tych ważniejszych pojawi się gwiazdka, która dodatkowo ułatwi nawigację i odczytywanie pożądanych treści. Unfollow oraz reconnect pozwoli na dodanie na „czarną listę” treści nas w ogóle nie interesujących i w razie potrzeby na przywrócenie ich z powrotem. Discovery zaś pozwoli nam jak sama nazwa mówi odkrywać nowe strony, które Facebook uzna za pokrywające się z naszymi zainteresowaniami.

 

Pierwsi dostęp do uaktualnionego serwisu dostaną posiadacza iOS. Użytkownicy Androida oraz komputerów otrzymają tę nową funkcjonalność w przeciągu paru tygodni. Myślę jednak, że jest na co czekać. Facebook stał się potężnym narzędziem w Internecie i takie filtry pozwolą na oddzielenie ziarna od plew.

 

źródło: Android and Me

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.