Szef Qualcomma o kryzysie na rynku i przejęciu ARM

Qualcomm Snapdragon 888 Pro tuż za rogiem? Wiemy, co może zaoferować ten układ

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Qualcomm prezentuje dwa flagowe układy w roku. Dlatego niecierpliwie czekamy na Snapdragona 888+, który niewątpliwie jest już testowany. Niemniej może okazać się, że to niejedyny układ z wyższej półki, który szykuje Qualcomm. W drodze jest także Snapdragon 888 Pro, którego moc właśnie starają się okiełznać producenci urządzeń mobilnych. Tym razem mówimy nie tylko o podkręconych rdzeniach, a praktycznie zupełnie nowej jednostce obliczeniowej. W takim razie zobaczmy, co dokładnie kryje ona według plotek.

Qualcomm Snapdragon 888 Pro trafił do producentów smartfonów

qualcomm snapdragon 888 plus specyfikacja geekbench

Tajemniczy układ SM8450 został właśnie rozesłanych do największych producentów smartfonów. Nieoficjalnie mówi się, że jest to tytułowy Snapdragon 888 Pro, ale umówmy się – nazwy układów Qualcomma potrafią się szybko zmieniać. Niemniej w plotkach pojawiła się przypuszczalna specyfikacja tej jednostki. Przede wszystkim Amerykanie mają postawić na litografię 4 nm, procesor składający się z rdzeni Kryo 780 (ARM Cortex A9), grafikę Adreno 730 i przetwornik obrazu Spectra 680. Do gry dojdą także wsparcie dla czterokanałowych pamięci operacyjnych LPDDR5 oraz modem Snapdragon X65 5G. Co ciekawe, jednym z pierwszych urządzeń, które ma szansę wykorzystać najnowszy układ Qualcomma, może być Honor Magic 3.

Zobacz też: Messenger – nowe motywy i szybkie odpowiedzi, czyli garść nowości.

Wciąż pozostaje wiele niepewności, czy Snapdragon 888+ i Snapdragon 888 Pro to ten sam układ, czy też Qualcomm planuje wprowadzić więcej nowości w najbliższym czasie. Z racji, że Amerykanie w tym roku pokazali naprawdę wiele układów z najwyższej półki, sprawia wrażenie przesytu. Dlatego czy jest miejsce na kolejne dwa, najmocniejsze procesory?

Źródło: Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy