ikony aplikacji Android 12 beta 2

Ikony aplikacji w Android 12 będą się zmieniać razem z motywem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląda na to, że ikony aplikacji w Android 12 będą mogły zmieniać się i dostosowywać do aktualnie używanego motywu kolorystycznego. Wprawdzie do premiery systemu zostało jeszcze trochę, ale wersje beta oprogramowania pokazują, że Google nie chwaliło się wszystkimi funkcjami. Ta wprawdzie nie należy do największych, ale zawsze to jakieś urozmaicenie.

Ikony aplikacji w Android 12

ikony aplikacji Android 12
Fot. Kieron Quinn (po lewej), kdrag0n (środkowe i po prawej)

Nowa funkcja nie będzie włączana automatycznie, a jeżeli już, to da się ją wyłączyć. To dość istotna informacja, ponieważ nie każdemu musi pasować to, jak wyglądają ikony aplikacji w Android 12 po dostosowaniu ich do konkretnego motywu. Nie chodzi oczywiście o wszystkie z aplikacji, bo na razie mowa raczej o tych od Google. System Android w nowej wersji ma jeszcze bardziej pozwalać użytkownikom na to, by dostosowywać wygląd do swoich potrzeb. Możliwość dostosowania ikon aplikacji do motywu to kolejny na to przykład.

To raczej lekka zmiana kolorystyczna, niż całkowite zmiany w wyglądzie ikon. Możemy spojrzeć, jak wyglądają ikony Gmaila czy Wiadomości w kolorze zielonym i szarym. Beta 2 dla Android 12 pozwala na włączenie specjalnej flagi, która wprowadza tego typu dostosowywanie ikon w telefonie. Czy funkcja będzie dostępna od razu w pełnej wersji Android 12, tego jeszcze nie wiadomo. To kolejny krok Google do tego, by jeszcze bardziej ujednolicić wygląd całego systemu. Podczas premiery Android 12 zapowiedziano wprowadzanie programu Material You, który ma pozwalać na więcej zmian w wyglądzie, ale tak, by dalej wszystko ze sobą było spójne w jednym ekosystemie.

Zobacz też: Szybkie ładowanie 200 W może mieć wpływ na żywotność baterii.

Taki wygląd ikon aplikacji z pewnością będzie czymś, do czego trzeba się będzie przyzwyczaić. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś będzie chciał z tego rozwiązania skorzystać. I jak Wam się podoba takie coś? Spróbujecie u siebie, kiedy Android 12 będzie już szeroko dostępny?

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy