Galaxy Note 5 i S6 edge Plus prezentują się obiecująco. Przynajmniej na papierze

Newsy

Samsung-Galaxy-Note-5-concept-renders

Nie ma chwili byśmy nie dostawali informacji na temat nowych, nadchodzących modeli od Samsunga. Tym razem rewelacje tyczą się dwóch bardzo silnych propozycji. Jedna z nich będzie dla nas nowością, druga to po prostu kolejna wersja obecnych już modeli na rynku. Jak jednak będą się prezentować i czy będzie dla nich warto zmienić posiadany model?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Plotki jakie trafiły do Sieci traktują o dwóch smartfonach: Samsungu Galaxy Note 5 oraz Samsungu Galaxy S6 edge Plus. Bazując na treściach możemy zauważyć, że obydwa modele będą posiadać parę cech wspólnych. Jedną z nich jest wielkość wyświetlacza. Przypuszczaliśmy wcześniej, że następca Galaxy Note 4 będzie się charakteryzować 5,9 calowym ekranem. Nowe informacje mówią, że zarówno Note 5 jak i S6 edge Plus otrzymają przekątne wyświetlaczy wielkości 5,7 cala. Ich rozdzielczość będzie wynosiła 2560 x 1440 pikseli, czyli pod tym względem będzie to wyglądać identycznie jak w przypadku dostępnych modeli.

 

 

samsung galaxy s6 edge+ plus + 21213

 

 

Warto jeszcze zauważyć w decyzji odnośnie tylnej pokrywy baterii. W obydwu modelach ma zostać wykonana ze szkła, czego skutkiem będzie brak możliwości swobodnej wymiany baterii. Może to też skutkować utratą szansy na rozszerzenie pamięci wewnętrznej w Galaxy Note 5.

 

Ponadto w Galaxy Note 5 zostanie zastosowany specjalny układ – Exynos 7422 – który określa się mianem „all in one”. Oznacza to, że zarówno procesor, układ graficzny, pamięć RAM, pamięć wewnętrzna oraz moduł LTE zostały scalone w jeden podzespół.

 

Galaxy S6 edge Plus będzie się cechować Snapdragonem 808, czyli aż dziesięciordzeniowym sześciordzeniowym procesorem, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz 16 megapikselową kamerą z optyczną stabilizacją obrazu. Z przodu zaś znajdzie się 5 megapikselowy aparat.

 

W kwestii baterii chodzą głosy, że w Galaxy Note 5 dostaniemy akumulator o pojemności 4100 mAh, zaś w S6 edge Plus 3000 mAh. Na urządzeniach pojawić ma się również nowa wersja Androida Lollipop w wersji 5.1, która ma naprawić problemy z zarządzaniem pamięcią RAM.

 

Na ten moment smartfony prezentują się całkiem nieźle, ale to Samsung. Niech nas czymś naprawdę zaskoczy. I niech to nie będą kolejne „poprawione” wersje obecnych modeli.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x