Samsung składane ekrany październik

Samsung trzyma konkurencję w szachu – na składane smartfony innych marek trochę poczekamy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung jest jednym z najbardziej liczących się podmiotów na rynku składanych telefonów. Firma wypuściła już trzy modele, ale wygląda na to, że będzie dalej rozszerzać swoje wpływy na tym rynku poprzez sprzedaż składanych wyświetlaczy OLED innym producentom telefonów. Wśród tych producentów są Google, Xiaomi, Vivo i Oppo. Ci będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać na swoją kolej. Tym samym Samsung i Huawei będą mogli umocnić w tym czasie swoją pozycję.

Kiedy Samsung wyprodukuje składane ekrany dla konkurencji?

Samsung składane ekrany październik

Składany telefon Google został po raz pierwszy wspomniany w dokumentach, które wyciekły w sierpniu 2020 roku. Urządzenie o nazwie kodowej Passport ma rzekomo zostać wydane w 4 kwartale 2021 roku. Szczegóły specyfikacji są nadal nieznane, ale ostatni raport twierdzi, że będzie on wyposażony w 7,6-calowy składany wyświetlacz OLED. Vivo również planuje ogłosić swoje pierwsze składane telefony jeszcze w tym roku. Ten będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz OLED i 6,5-calowy wyświetlacz OLED, ale tylko ten pierwszy jest od Samsunga. 6,5-calowy ekran będzie produkowany przez BOE i nie będzie elastyczny. Xiaomi, które w marcu wprowadziło do sprzedaży składanego smartfona, planuje wprowadzić kolejnego pod koniec 2021 roku. Podobnie jak w przypadku składanego telefonu Vivo, będzie on wyposażony w 8-calowy panel OLED od Samsunga oraz 6,5-calowy panel OLED. Oppo będzie prawdopodobnie ostatnią z tych czterech firm dołączających do rynku składanych telefonów dzięki Koreańczykom. Urządzenie firmy ma pojawić się dopiero 2022 roku.

Zobacz też: 2 GB internetu za darmo dla tych, którzy są w Orange

Samsung nie będzie koncentrować się tylko na sprzedaży składanych wyświetlaczy OLED do producentów telefonów innych firm. Raport stwierdza również, że Samsung planuje uruchomić dwa kolejne składane telefony jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy poza Oppo pozostali producenci dotrzymają terminów. Wszystko przez to, że Samsung zamierza uruchomić produkcję paneli dla konkurencji dopiero w październiku tego roku. Nie wiadomo więc kiedy pierwsze partie trafią do poszczególnych zamawiających, ani czy ci zdążą zmontować na ich podstawie smartfony i wprowadzić je na rynek.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy