msza o unicestwienie 5G

Msza o „unicestwienie urządzeń i wież 5G” – takie rzeczy tylko w Polsce

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W jednej z rzymskokatolickich parafii w Polsce codziennie odprawiana jest msza w intencji o unicestwienie 5G. Konkretnie chodzi o zniszczenie urządzeń i wież zapewniających dostęp do tej technologii. Działania przeciwników sieci nowej generacji weszły na kolejny, zdumiewający poziom.

Msza o unicestwienie 5G w Mrągowie

Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie opublikowała na swojej stronie internetowej rozpiskę intencji, w których modlą się uczestnicy mszy świętych w tym tygodniu. Szczególną uwagę przyciąga jedna z nich. Intencja o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G pojawia się codziennie, od poniedziałku aż do niedzieli.

Sprzeciw wobec technologii 5G zajmuje szczególne miejsce w funkcjonowaniu parafii w Mrągowie. To jedyna intencja, która pojawia się codziennie. Dla porównania msze w intencji ojczyzny lub za parafian księża odprawiają tylko raz w tygodniu. O unicestwienie 5G parafianie będą modlić się także podczas najważniejszej, uroczystej mszy w niedzielę o 12:00 (tzw. suma).

Czytaj także: Bitcoin jako oficjalna waluta narodowa? Jeden kraj odważył się na ten krok

Nie wiadomo, kto wpadł na pomysł intencji związanej z siecią 5G. Z informacji na stronie parafii nie wynika jednak, by byli to zwykli mieszkańcy Mrągowa. W przypadku intencji zgłaszanych przez wiernych w rozpisce pojawia się odpowiednia adnotacja – tu jej nie ma.

AKTUALIZACJA

Na sprawę zareagowała kuria metropolitalna w Olsztynie. Jej rzecznik, ks. dr Marcin Sawicki powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że została przeprowadzona rozmowa z proboszczem i że jest oczywiste, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować. Okazało się, że intencję zamówiło dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona za sobą niesie – powiedział w rozmowie z PAP proboszcz ks. Robert Kaniowski. Jego zdaniem autorom intencji chodziło o zagrożenia, które są obecne w internecie. Proboszcz zdradził też, że parafianie nie reagowali negatywnie na informację o intencji mszy, a jej treść jest najdziwniejszą, z jaką się spotkał w swojej karierze. Ksiądz zapowiedział, że parafia zmieni intencje. Zamawiający wycofał się z tego. Rozmawialiśmy i zrozumiał, że jest to trochę opacznie sformułowane – powiedział proboszcz.

źródło: Parafia Mrągowo, PAP

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy