vivaldi 4.0

Vivaldi z dużą aktualizacją – to już nie tylko przeglądarka, a cały ekosystem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chrome może i dominuje na rynku przeglądarek, ale istnieje wiele atrakcyjnych alternatyw. Jedną z nich jest Vivaldi. Ta w najnowszej wersji 4.0 otrzymała szereg interesujących nowości, w tym wbudowanego klienta poczty elektronicznej, czytnik kanałów RSS i kalendarz. Tym samym nie jest to już tylko przeglądarka internetowa, a coś, co można nazwać zalążkiem osobnego ekosystemu, który jeśli się prawidłowo rozwinie, to może być bardzo ważny.

Vivaldi 4.0 z szeregiem funkcji

Lata po tym, jak deweloperzy obiecali, że opcja ta pojawi się w przeglądarce, beta Mail zagościł w Vivaldim 4.0. Ten zintegrowany z przeglądarką klient e-mail ma oferować znacznie wyższy poziom prywatności, niż webowe odpowiedniki innych firm. Do tego jego współpraca z nią będzie o wiele głębsza. Praktycznie każdy dostawca poczty elektronicznej, który obsługuje protokoły IMAP i POP, będzie współpracował z klientem Vivaldiego, jest też wbudowane wsparcie dla Gmaila.Co więcej, wiele z funkcji, jak zapisane wiadomości e-mail, będą dostępne także offline.

Zobacz też: W mObywatelu pojawiła się Karta Dużej Rodziny – wkrótce kolejne nowości

Kanał RSS posiada większość funkcji, które można znaleźć w podobnych narzędziach, choć nadal nie można importować ani eksportować list kanałów. Oprócz wyświetlania najnowszych wiadomości z witryn i podcastów zawiera on także nowe filmy z ulubionych kanałów YouTube. Przeglądarka podświetla wszystkie kanały, które znajdzie podczas surfowania po sieci, aby ułatwić ich odkrywanie i subskrybowanie. Vivaldi 4.0 oferuje też wbudowany translator, który potrafi przetłumaczyć całe strony internetowe na 50 różnych języków, a wkrótce pojawi się wsparcie dla 109 języków. Jest też kalendarz, który, podobnie jak klient poczty elektronicznej, łączy się z innymi usługami kalendarzowymi i działa w trybie offline.

Przeładowany funkcjami kombajn?

Można by się obawiać, że wszystkie te funkcje spowolnią podstawową funkcjonalność Vivaldiego jako przeglądarki internetowej, ale CEO firmy Jon von Tetzchner twierdzi, że nie ma podstaw do obaw.

Nowoczesny komputer poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawisz. Mam 600 tysięcy wiadomości e-maili na moim komputerze. Jestem pewien, że będzie działać dla większości ludzi, którzy mają ich zazwyczaj trochę mniej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy