Lineage OS 18.1 Redmi Note 7

LineageOS na nowych urządzeniach – ta lista ucieszy naprawdę wielu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

LineageOS to najpopularniejszy system oparty na ASOP poza Androidem od samego Google. Różnice między nim a wersją od wyszukiwarkowego giganta sięgają znacznie dalej, niż wycięcie GMS, które mogą być w każdym momencie dodane. Wiele osób postrzega go raczej jako alternatywną dystrybucję, tak jak ma to miejsce w świecie GNU/Linux, niż modyfikację Androida. I to mimo faktu, że kolejne wersje nie są rozwijane samodzielnie, a bazują na nowszych wydaniach zielonego robocika. I tak oto lista urządzeń ze wsparciem dla LineageOS 18.1, który bazuje na Androidzie 11, znacznie się wydłużyła.

LineageOS 18.1 dla Redmi Note 7 i wielu innych smartfonów

Lineage OS 18.1  Redmi Note 7

Warto pamiętać, że system ten był dostępny na niektórych urządzeniach już wcześniej. Teraz jednak oficjalnie zostały one uwzględnione przez społeczność. Żeby niepotrzebnie nie przedłużać: oto smartfony, które zostały dodane do listy, lub przeskoczył z Lineage 17.1 do 18.1:

Zobacz też: FBI stworzyło komunikator dla przestępców – teraz zbiera żniwa

Warto dodać, że wkrótce na tej liście pojawią się jeszcze dwie słuchawki. Bulidy dla Lenovo P2 i Razer Phone 2 są już na ostatniej prostej do premiery. Aby zainstalować LineageOS, trzeba będzie odblokować bootloader na telefonie, zainstalować TWRP, a następnie załadować plik ROM. Należy także liczyć się z potencjalnymi błędami. Mimo tych niedogodności wiele osób decyduje się na LineageOS. Przyczyny są tu naprawdę różne: od lepszego działania urządzenia, po brak wsparcia oficjalnymi kanałami. Nie brakuje także osób, które nie ufają Google. Dlatego też system pozbawiony komponentów giganta jest dla nich wybawieniem.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy