karta dużej rodziny w mObywatelu

W mObywatelu pojawiła się Karta Dużej Rodziny – wkrótce kolejne nowości

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W mObywatelu pojawiła się kolejna nowość – Karta Dużej Rodziny. Z dokumentu korzysta ponad 3,4 mln osób – teraz będą one mogły mieć dostęp do karty za pomocą rządowej aplikacji. Możemy spodziewać się też, że w niedalekiej przyszłości mObywatel zyska kolejne funkcje.

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu

karta dużej rodziny w mObywatelu

Dzięki Karcie Dużej Rodziny można korzystać ze zniżek oferowanych przez ponad 8 tysięcy partnerów całego przedsięwzięcia w ponad 29 tysiącach lokalizacji. Teraz dokument jest dostępny także w mObywatelu. Żeby móc z niego korzystać za pośrednictwem rządowej aplikacji, wystarczy pobrać mObywatela na swojego smartfona. Jeśli już wcześniej zainstalowaliśmy aplikację, powinniśmy ją zaktualizować.

Gdy mamy na swoim smartfonie mObywatela zaktualizowanego do najnowszej wersji, sama aktywacja dokumentu jest już bardzo prosta. Na głównym ekranie aplikacji klikamy przycisk Dodaj dokument i wybieramy z listy mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny. Mobilna wersja dokumentu daje dostęp do kart należących do rodziny. Po wybraniu opcji Moi bliscy zobaczymy listę wydanych kart.

Czytaj także: Nowa funkcja aplikacji mObywatel – skorzystają kierowcy

Wkrótce w mObywatelu pojawi się Unijny Certyfikat COVID. Co z dalszymi nowościami? Wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych pracujemy też nad tym, aby jeszcze w tym roku w aplikacji pojawiła się także Legitymacja emeryta i rencisty – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy