Łódź Razera do oczyszczania oceanów

Razer wypuścił… gamingową łódź – a wszystko to w trosce o środowisko

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Razer to marka silnie związana z grami zarówno na konsolach, jak i PC. Nie oznacza to jednak, że producent ten nie jest zainteresowany także innymi dziedzinami, na co dowodem jest maseczka antycovidowa tego producenta. Firma wykazała także zainteresowanie ochroną środowiska. Dlatego też z okazji Światowego Dnia Oceanów, pomaga startupowi o nazwie ClearBot przeprojektować łódź AI używaną do czyszczenia oceanów z tworzyw sztucznych.

Łódź Razera do oczyszczania oceanów

Nowe partnerstwo jest zgodne z 10-letnim harmonogramem zrównoważonego rozwoju Razera. Uzupełnia ono jej pion Green Investments, który chce wspierać startupy skupione na środowisku i zrównoważonym rozwoju, dając im narzędzia i możliwości, które pomogą im się rozwinąć. Utrzymanie oceanów w czystości to poważne zadanie. Każdego roku trafia do nich około 11 milionów ton tworzyw sztucznych. Jednym z istotnych wyzwań dla przedsiębiorstw zajmujących się ich czyszczeniem jest technologia danych, koszty i wydajność.

Zobacz też: Premiera Realme C25s. Budżetowiec z baterią, która wystarczy na długo

ClearBot ma na pokładzie robota, który wykorzystuje kamerę i AI do identyfikacji różnych rodzajów plastikowych odpadów morskich i zbiera informacje dotyczące zanieczyszczeń w oceanach w celu ochrony życia wodnego. Zrobotyzowane statki są wysyłane do zbierania plastikowych odpadów morskich, a te następnie są utylizowane. Inżynierowie i projektanci Razer poświęcili swój czas i wiedzę techniczną, aby pomóc przekształcić prototyp ClearBot w skalowalny produkt nadający się do masowego wprowadzenia na rynek jednocześnie zwiększając efektywność jego pracy. Sam ClearBot podkreśla, że jest wdzięczny za pomoc w projekcie. Natomiast dzięki nowemu modelowi jest pewny, że rozszerzy swój zasięg globalnie, aby chronić wody morskie. Firma rozpocznie współpracę z partnerami, w tym operacjami portów morskich w Azji i organizacjami pozarządowymi zainteresowanymi projektem. W tej chwili nie ma żadnych szczegółów na temat samego statku.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy