Larry Page (prezes Google) zdradził w raporcie dla inwestorów na 2012 rok kilka ciekawych informacji i statystyk dotyczących najpopularniejszych usług związanych z internetowym gigantem z Mountain View.

W dokumencie na temat systemu Android pojawia się niestety tylko jedna informacja. Otóż prezes ujawnił, że każdego dnia aktywowanych jest 850 tysięcy nowych urządzeń z systemem z zielonym robotem. Dla przypomnienia w grudniu 2011 roku Andy Rubin chwalił się liczbą 700 tysięcy aktywacji.

Do pozostałych udostępnionych ciekawostek możemy zaliczyć fakt, że z YouTube’a korzysta 800 mln użytkowników miesięcznie, a co sekundę pojawia się godzina nowych materiałów wideo, zaś baza aktywnych użytkowników Google+ przekroczyła 100 milionów. Ponadto z Google Chrome korzysta już 200 milionów osób, a pocztę na Gmailu założyło 300 mln internautów.

Co sądzicie o tak szybkim wzroście popularności urządzeń z Androidem? Czy liczby nie świadczą o dostępności licznych budżetowych modeli, które trafiają do większości ofert operatorów?

źródło: media2.pl
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.