850 tys. aktywacji Androida każdego dnia

Cezary Zapała Newsy 10-04-2012

Larry Page (prezes Google) zdradził w raporcie dla inwestorów na 2012 rok kilka ciekawych informacji i statystyk dotyczących najpopularniejszych usług związanych z internetowym gigantem z Mountain View.

W dokumencie na temat systemu Android pojawia się niestety tylko jedna informacja. Otóż prezes ujawnił, że każdego dnia aktywowanych jest 850 tysięcy nowych urządzeń z systemem z zielonym robotem. Dla przypomnienia w grudniu 2011 roku Andy Rubin chwalił się liczbą 700 tysięcy aktywacji.

Do pozostałych udostępnionych ciekawostek możemy zaliczyć fakt, że z YouTube’a korzysta 800 mln użytkowników miesięcznie, a co sekundę pojawia się godzina nowych materiałów wideo, zaś baza aktywnych użytkowników Google+ przekroczyła 100 milionów. Ponadto z Google Chrome korzysta już 200 milionów osób, a pocztę na Gmailu założyło 300 mln internautów.

Co sądzicie o tak szybkim wzroście popularności urządzeń z Androidem? Czy liczby nie świadczą o dostępności licznych budżetowych modeli, które trafiają do większości ofert operatorów?

źródło: media2.pl


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x