Pierwszy tablet z Androidem dostaje drugie życie – Android 5.1.1 dla Motoroli Xoom!

Newsy

motorola xoom android 3.0 honeycomb 5.1.1 lollipop omnirom

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Pamiętacie początki Androida na rynku tabletów? Google postanowiło stworzyć zupełnie osobny system, który był dedykowany tylko i wyłącznie na tego typu urządzenia. Tak też powstał Plaster Miodu, a więc 3.0 Honeycomb. Pierwszym urządzeniem z tym oprogramowaniem była Motorola Xoom.

 

Amerykanie w tamtym czasie mocno zaangażowali się w „Robocika” i między innymi efektem takiej pracy był właśnie wspomniany w pierwszym akapicie tablet, który – tradycyjnie dla tego okres – miał być pogromcą odpowiednika od Apple, a więc iPada. Czteroletnie urządzenie, podobnie jak Samsung Galaxy S2, dostał kolejną szansę od nieoficjalnych deweloperów. Tym razem jednak nie jest to CyanogenMod, a OmniROM w wydaniu opartym na Androidzie 5.1.1 Lollipop, który właśnie pojawił się na forum XDA-Developers. Ktoś z Was posiada jeszcze ten 10-calowy tablet albo chociaż pamięta o nim? Zainteresowani mogą sprawdzić, co takiego stworzono dla niego klikając poniższy link:

 

Klik!

W takim razie wśród tabletów Motorola Xoom jest niczym HTC HD2 wśród wszystkich smartfonów oraz wspomniany już Samsung Galaxy S2 wśród telefonów z Androidem. Typujecie kolejne urządzenie, które z czasem dorówna właśnie tym trzem legendom?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x