Pierwszy tablet z Androidem dostaje drugie życie – Android 5.1.1 dla Motoroli Xoom!

1 minuta czytania
Komentarze
motorola xoom android 3.0 honeycomb 5.1.1 lollipop omnirom

Pamiętacie początki Androida na rynku tabletów? Google postanowiło stworzyć zupełnie osobny system, który był dedykowany tylko i wyłącznie na tego typu urządzenia. Tak też powstał Plaster Miodu, a więc 3.0 Honeycomb. Pierwszym urządzeniem z tym oprogramowaniem była Motorola Xoom.

Amerykanie w tamtym czasie mocno zaangażowali się w „Robocika” i między innymi efektem takiej pracy był właśnie wspomniany w pierwszym akapicie tablet, który – tradycyjnie dla tego okres – miał być pogromcą odpowiednika od Apple, a więc iPada. Czteroletnie urządzenie, podobnie jak Samsung Galaxy S2, dostał kolejną szansę od nieoficjalnych deweloperów. Tym razem jednak nie jest to CyanogenMod, a OmniROM w wydaniu opartym na Androidzie 5.1.1 Lollipop, który właśnie pojawił się na forum XDA-Developers. Ktoś z Was posiada jeszcze ten 10-calowy tablet albo chociaż pamięta o nim? Zainteresowani mogą sprawdzić, co takiego stworzono dla niego klikając poniższy link:

Klik!

W takim razie wśród tabletów Motorola Xoom jest niczym HTC HD2 wśród wszystkich smartfonów oraz wspomniany już Samsung Galaxy S2 wśród telefonów z Androidem. Typujecie kolejne urządzenie, które z czasem dorówna właśnie tym trzem legendom?

Motyw