Firma Atari w końcu ustaliła datę premiery swojej konsoli domowej Atari VCS. Stało się to licznych opóźnieniach sięgających już ponad 2 lat niepewności. Doszło już do tego, że coraz więcej wspierających zbiórkę zaczęło mieć wątpliwości czy system kiedykolwiek się pojawi. Choć w końcu jest, to prawdopodobnie będzie on miał spore problemy, biorąc pod uwagę jego wysoką cenę. Fani retro mają bowiem w czym przebierać.

Atari VCS trafi do sklepów

Atari VCS trafi do sklepów

Publiczne potwierdzenie zainteresowania Atari powrotem do biznesu sprzętowego pojawiło się w połowie 2017 roku, ale minął kolejny rok, zanim firma uruchomiła kampanię crowdfundingową dla Atari VCS. Pojawiały się liczne opóźnienia, a w pewnym momencie cały projekt wydawał się być zagrożony po tym, jak główny architekt systemu odszedł z pracy. Sytuacji nie poprawiła także pandemia COVID-19, która również spowodowała liczne opóźnienia z powodu problemów z utrzymaniem łańcuchów dostaw. Atari w końcu zaczęło wysyłać zamówienia do sponsorów. Teraz jednak firma jest już gotowa do podjęcia sprzedaży detalicznej.

Zobacz też: Mapy Google popularne wśród rowerzystów – widać to w statystykach

Atari VCS będzie dostępne od 15 czerwca 2021 roku w sklepach GameStop, Best Buy, Micro Center oraz bezpośrednio na stronie internetowej Atari. Cena systemu VCS Onyx Base zaczyna się od 299,99 dolarów (ok. 1300 PLN z VAT), podczas gdy zestawy VCS Black Walnut i Onyx All-In, które dodają klasyczny joystick i nowoczesny kontroler, kosztują 399,99 dolarów (ok. 1800 PLN z VAT). Każdy sprzedawca będzie podobno oferował unikalne promocje w dniu premiery, choć Atari nie podało żadnych szczegółów w tej sprawie. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.