elektrycznie lamborghini sian drewniane

Drewniane i elektryczne Lamborghini Sian dla dziecka? Chcieć to móc

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Dzisiaj dowiedzieliście się, że Fiat chce skupić się tylko na elektrycznych samochodach. Czy taki sam los czeka kolejną, włoską markę w postaci Lamborghini? Tego nie wiadomo. Na tę chwilę firma zapowiedziała jedynie w pełni elektryczny samochód na drugą połowę tej dekady. Niemniej to jeszcze nie oznacza rezygnacji z silników spalinowych. Mimo wszystko ich ostatni model w postaci Sian wciąż wywołuje niemałe emocje. Naturalnie napędzany jest on silnikiem V12 o pojemności 6,5-litra (i elektrycznym), ale co powiecie na to, gdyby Lamborghini postawiło na silnik elektryczny, a drugie materiały zastąpiło… drewnem?

Elektryczne Lamborghini Sian w mniejszym wydaniu i z drewna

Ok, to nie samo Lamborghini, a Truong Van Dao, który jest profesjonalnym stolarzem, postanowił stworzyć nieco mniejszą wersję Sian z drewna. Dokładnie w wersji Roadster, co by łatwiej było każdemu z niego korzystać. W końcu sam projekt jest dla syna, ale patrząc na efekt, nie tylko dzieci chcą usiąść za kierownicą takiego Siana. Film opublikowany na YouTube na kanale ND – Woodworking Art jest jednym z wielu, który pokazuje doświadczenie Truonga Van Dao. Autor wykorzystuje odpady drewniane do swoich produkcji, a także stosunkowo małe, elektryczne silniki. Patrząc na efekty, trudno nie odnieść wrażenia, że to nie tylko profesja, ale także ogromny talent.

Zobacz też: Sony wydaje aktualizację dla PlayStation 3 – co najważniejsze, to nie pomyłka.

Szczególnie należy docenić dbałość o szczegóły. W końcu elektryczne Lamborghini jest naprawdę bliskie pierwowzoru. Przynajmniej z wyglądu, bo zamiast rozpędzać się do 350 km/h, drewniany Sian może osiągnąć maksymalnie 25 km/h, ale umówmy się, że to szczegół i kwestia skali.

Źródło: Gadgets NDTV

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy