Dzisiaj dowiedzieliście się, że Fiat chce skupić się tylko na elektrycznych samochodach. Czy taki sam los czeka kolejną, włoską markę w postaci Lamborghini? Tego nie wiadomo. Na tę chwilę firma zapowiedziała jedynie w pełni elektryczny samochód na drugą połowę tej dekady. Niemniej to jeszcze nie oznacza rezygnacji z silników spalinowych. Mimo wszystko ich ostatni model w postaci Sian wciąż wywołuje niemałe emocje. Naturalnie napędzany jest on silnikiem V12 o pojemności 6,5-litra (i elektrycznym), ale co powiecie na to, gdyby Lamborghini postawiło na silnik elektryczny, a drugie materiały zastąpiło… drewnem?

Elektryczne Lamborghini Sian w mniejszym wydaniu i z drewna

Ok, to nie samo Lamborghini, a Truong Van Dao, który jest profesjonalnym stolarzem, postanowił stworzyć nieco mniejszą wersję Sian z drewna. Dokładnie w wersji Roadster, co by łatwiej było każdemu z niego korzystać. W końcu sam projekt jest dla syna, ale patrząc na efekt, nie tylko dzieci chcą usiąść za kierownicą takiego Siana. Film opublikowany na YouTube na kanale ND – Woodworking Art jest jednym z wielu, który pokazuje doświadczenie Truonga Van Dao. Autor wykorzystuje odpady drewniane do swoich produkcji, a także stosunkowo małe, elektryczne silniki. Patrząc na efekty, trudno nie odnieść wrażenia, że to nie tylko profesja, ale także ogromny talent.

Zobacz też: Sony wydaje aktualizację dla PlayStation 3 – co najważniejsze, to nie pomyłka.

Szczególnie należy docenić dbałość o szczegóły. W końcu elektryczne Lamborghini jest naprawdę bliskie pierwowzoru. Przynajmniej z wyglądu, bo zamiast rozpędzać się do 350 km/h, drewniany Sian może osiągnąć maksymalnie 25 km/h, ale umówmy się, że to szczegół i kwestia skali.

Źródło: Gadgets NDTV

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.