xiaomi sejsmograf wykrywanie trzesien ziemi

Smartfony Xiaomi sejsmografami – wykrywanie trzęsień ziemi na wyższym poziomie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nie od dziś wiadomo, że Xiaomi rozgranicza globalny rynek od chińskiego. Stąd też powstała petycja Dear Xiaomi, która skupia się na poprawie MIUI. Mimo wszystko z niektórych funkcji nie chcielibyśmy w ogóle korzystać, ale należy cieszyć się, że są. Oczywiście nie w globalnej wersji, bo ostrzeganie o trzęsieniach ziemi dotyczy wyłącznie regionów, które faktycznie są narażone na to zjawisko. O ile funkcja ta istnieje w MIUI od długiego czasu, tak teraz Xiaomi chce ją rozbudować i sprawić, żeby sam smartfon mógł robić za sejsmograf.

Xiaomi chce zamienić swoje smartfony w sejsmografy do wykrywania i alarmowania o trzęsieniach ziemi

xiaomi sejsmograf wykrywanie trzesien ziemi

Dokładniej od 2010 roku Xiaomi współpracuje z Chengdu High-tech Disaster Mitigation Institute w celu ostrzegania przed trzęsieniami ziemi w ramach urządzeń z MIUI na pokładzie – w tym także telewizory. Firma niedawno podała, że ostatecznie udało się poprawnie ostrzec przed 35 zjawiskami o magnitudzie 4 i większej. W sumie firma wysłała 12,65 milionów wiadomości od listopada 2019 roku. Dzisiaj Xiaomi chce rozbudować system, aby nie był wyłącznie informacyjny, ale również badawczy. Oznacza to, że same smartfony z pomocą wbudowanych czujników będą mogły wykrywać trzęsienia ziemi. Oznacza to, że niejako każdy smartfon Xiaomi będzie robił za sejsmograf, co pozwoli zbierać więcej danych i dokładniej je analizować. To z kolei przekłada się na lepsze i szybsze reakcje w razie zagrożenia.

Zobacz też: LG Velvet 2 Pro zachwyca w wielu aspektach.

Naturalnie wcześniej podobny system wykrywania trzęsień ziemi Google wprowadziło do samego Androida. Oczywiście w ramach Usług Google, które nie są dostępne w Chinach. Dlatego to właśnie w Państwie Środka Xiaomi w głównej mierze ostrzega o zagrożeniach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy