Nokia n1 Z Launcher

 

Nokia znalazła sposób, aby ominąć umowę z Microsoftem na używanie własnego znaku towarowego i produkcję urządzeń mobilnych. O ile Amerykanie zastrzegli sobie prawo do smartfonów, tak Finowie postanowili stworzyć tablet, który teoretycznie tworzy firma Foxconn.

 

Model N1 swoją prezentację miał co prawda blisko rok temu, ale jeszcze dzisiaj jest bardzo ciekawą propozycją ze względu na swoją nakładkę, proporcje i dla wielu też podobieństwo do iPada. Niemniej jednak tablet Nokii posiada także takie innowacje jak USB typu C, a przypominam, że nie jest to świeży model. Niestety, Finowie przez długi czas postanowili sprzedawać N1 tylko i wyłącznie w Chinach. Na szczęście teraz zaczyna się to zmieniać i świadczą o tym kolejne certyfikacje, które ten tablet przechodzi oraz fakt oddania urządzenia do testów w Indiach. Właśnie teraz indonezyjski urząd zgodził się na przyjęcie bohatera tego wpisu na swój rynek, czyli mamy już kolejny kraj, w którym pojawia się niemalże pewna informacja, że ten tablet zagości w sklepach poza granicami Chin.

 

Niestety, ale póki co to te wszystkie informacje dotyczą Azji. Czyżby Nokia obecnie chciała rozszerzyć sprzedaż na jeden kontynent? Osobiście chętnie ujrzałbym go w Polsce, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.