ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
produkcja GeForce GTX 1650

Czy doczekamy się grafiki GeForce w smartfonach? NVIDIA stawia sprawę jasno

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Ostatnio głośno jest o tym, że AMD rozpoczęło współpracę z Samsungiem. Niedawno oficjalnie ogłoszono, że układy Exynos zostaną połączone z jednostkami graficznymi Radeon. Tym samym szybko pojawiły się pytania, czy NVIDIA również myśli o podobnym kroku. Dzisiaj już nie mamy wątpliwości, czy układy z marką GeForce ujrzymy w smartfonach. Zważywszy na zainteresowanie Amerykanów rynkiem mobilnym i ich ostatnim zakupem, firma ma zdecydowanie odmienne plany. NVIDII po prostu nie jest po drodze z takim ruchem.

NVIDIA ma ARM – grafiki GeForce nie ujrzymy w smartfonach

ARM nikogo już nie zatrudnia

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że NVIDIA jest w trakcie całkowitego przejęcia ARM. To nie tylko standard i architektura, ale także jednostki Mali, które już znajdziemy w wielu smartfonach. Do tego do gry wchodzi usługa GeForce Now, która mogłaby być wewnętrznym konkurentem dla tej usługi. Firma tak naprawdę w tym momencie ma duże udziały w każdym sektorze i pojawienie się marki GeForce w smartfonach nie jest na tę chwilę rozważane. Naturalnie nie możemy zapominać o jednostkach Tegra, które dostępne są między innymi w urządzeniach Shield i Nintendo Switch. Niemniej tu nie pojawia się już marka GeForce, a całość jest produkowana przez TSMC.

Zobacz też: VODKA to propozycja Asusa dla Qualcomma – co dokładnie zaoferuje?

Czy to dobre posunięcie? Jak najbardziej tłumaczenia NVIDII mają sens. Teraz firma w kontekście urządzeń mobilnych z pewnością skupi się na rozwoju ARM. Czy w przyszłości może coś się zmienić? Wszystko zależy od rozwoju mobilnego rynku, ale najprawdopodobniej nieprędko będziemy szukać układów z logiem GeForce w smartfonach. Co Wy sądzicie o tym posunięciu?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy