Do końca tego roku Credit Agricole uruchomi kolejne placówki bezgotówkowe – chodzi o 30 oddziałów. Od czerwca 2020 bank testował rozwiązanie w czterech miastach: Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Gliwicach. Teraz podjęto decyzję o rozszerzeniu tego modelu.

Kolejne placówki Credit Agricole będą bezgotówkowe

Nowy model działania oddziałów Credit Agricole zakłada brak stanowisk obsługi kasowej. Doradcy pracujący w placówkach banku będą skupiali się wyłącznie na rozmowie z klientami, badaniu ich potrzeb oraz załatwianiu bardziej skomplikowanych spraw. Nie ma możliwości podejścia do doradcy i dokonania wpłaty lub wypłaty gotówki.

Do końca tego roku ma powstać 30 oddziałów cashless Credit Agricole. Bank tłumaczy, że to odpowiedź na zmiany w sposobie korzystania z bankowości przez klientów. W placówkach nadal będzie można dokonać standardowych operacji, ale za pośrednictwem bankomatów i wpłatomatów. Doradcy będą pomagali klientom, którzy nie do końca radzą sobie z nowoczesnymi narzędziami bankowymi, ale nie oznacza to wyręczania ich, tylko wytłumaczenie, jak to wszystko działa. Jesteśmy nowoczesnym bankiem skupionym na ludziach i zawsze staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Jeśli więc widzimy, że ktoś nie czuje się komfortowo korzystając z e-banku lub z aplikacji mobilnej, to chętnie pomagamy i krok po kroku wyjaśniamy jak działają te narzędzia – tłumaczy Edyta Boguszewska, dyrektor placówki Credit Agricole w Warszawie, przy ul. Świętokrzyskiej.

Czytaj także: Mapy Google popularne wśród rowerzystów – widać to w statystykach

Z danych portalu PR news zajmującego się tematyką finansów wynika, że na koniec 2020 roku z bankowości elektronicznej aktywnie korzystało 19,6 mln osób w naszym kraju. Niektóre banki już wcześniej starały się odchodzić od tradycyjnej obsługi klientów przez doradców. Oferowały np. bezpłatne wypłaty czy przelewy pod warunkiem, że dana osoba zrealizuje je samodzielnie. Credit Agricole idzie jednak krok dalej.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.