mapy google rowerzyści

Mapy Google popularne wśród rowerzystów – widać to w statystykach

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Rowerzyści doceniają Mapy Google i mają ku temu powody. Usługa rozwija się w taki sposób, że jest coraz bardziej przyjazna miłośnikom jednośladów. Coraz więcej osób używa map do szukania długich tras rowerowych.

Mapy Google to narzędzie, z którego mogą być zadowoleni nie tylko piesi i kierowcy, ale też rowerzyści

Trasy rowerowe zawitały do Map Google ponad 11 lat temu. Od tamtego momentu funkcja pojawiła się w ponad 30 krajach. Tylko w 2020 roku dodaliśmy do Map ponad 150 tys. kilometrów ścieżek rowerowych – poinformowało Google. Z tras rowerowych najczęściej korzystają rowerzyści w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Holandii. Polska uplasowała się w tym zestawieniu na niezłym, 9. miejscu.

Najpopularniejsze miasta świata pod względem wykorzystania tras rowerowych to Tokio, Amsterdam, Londyn, Paryż i Monachium. Warszawa znalazła się na 16. miejscu, Kraków zajął 54. pozycję. Jeśli chodzi o polskie miasta, to w zestawieniu znalazł się jeszcze Poznań (66. miejsce na świecie). Do wyznaczania tras rowerowych używaliśmy Map Google o 13% częściej, niż przed rokiem. Trasy wybierane przez rowerzystów w skali świata są średnio o prawie 10% dłuższe, niż rok temu. W Polsce wzrost wynosi więcej – 16%. Na całym świecie rośnie również popularność wyszukiwań związanych z rowerami. W Hiszpanii zapytania dotyczące sklepów rowerowych na Mapach wzrosły o ponad 600% w porównaniu z końcem kwietnia 2020 roku! – informuje Google. W naszym kraju także widać tu wzrost, choć mniej spektakularny – 17%.

Czytaj także: Start-upy to przyszłość – kolejna część rozmowy o tym, jak zmieniać świat na lepsze

Google przypomniało o funkcjach w Mapach, które mogą być przydatne dla rowerzystów. Chodzi m.in. o udostępnianie swojej lokalizacji, zapisanie miejsca parkowania jednośladu, oraz o dodawanie przystanków na trasie.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy