xiaomi mi5 mi 5 redmi note 2 miui

Firmy Xiaomi nie powinniśmy nikomu przedstawiać. Chińczycy tworzą tak naprawdę wszystko, co się tylko da – od przedłużaczy, po lampki na USB i właśnie na smartfonach kończąc. Nie są to byle jakie urządzenia, gdyż w połączeniu z MIUI dostajemy bardzo dobrze działające urządzenia w odpowiedniej cenie.

W drodze do sukcesu, Xiaomi mają pomóc dwa kolejne świetne modele. Po pierwsze flagowy Mi 5, którego zdjęcie możecie zobaczyć po lewej stronie na początku newsa. Tradycyjnie ma to być pogromca „mainstreamowych” produktów znanych nam firm. Oto domniemana i po części ujawniona specyfikacja następcy Mi 4:

  • 5,3-calowy wyświetlacz QuadHD:
  • układ Snapdragon 820;
  • 4 GB RAM;
  • podwójny moduł aparatu z dwutonowymi diodami.

Z kolei dla mniej zamożnych przygotowywany jest Redmi Note 2. Pierwsza edycja tego smartfonu za małe pieniądze oferowała bardzo dobrą optymalizację oraz duży wyświetlacz. Następca ma oferować nieco więcej:

  • 5,5-calowy wyświetlacz 720;
  • układ Snapdragon 410;
  • aparat 13 MPx.

Dodatkowo na zdjęciu po prawo z początku newsa możemy ujrzeć coś w stylu czytnika linia papilarnego. To teoretycznie oznacza, że Android M może zawitać na tym modelu w odmianie MIUI.

Wszystkie powyższe informacje potwierdzają się ze wcześniejszymi, które wtedy nie do końca trafiały do nas jako prawdziwe. Jedyne, co jeszcze mogę dodać w sprawie Mi 5 to domniemana premiera w listopadzie. Jak Wam podobają się nowe smartfony od Xiaomi? Co sądzicie o samej chińskiej firmie?

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.