weryfikacja konta Netflix

Weryfikacja konta na Netflix trafiła do Polski – współdzielenie kont będzie trudniejsze

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Weryfikacja konta na Netflix zdaje się, że trafiła w końcu do Polski. Wcześniej już pojawiały się tego typu „prośby” od platformy na zagranicznych rynkach. Teraz widać przyszła pora także i na nas. Co to może oznaczać dla użytkowników, którzy współdzielą jedno konto na platformie? Trochę kłopotów i niedogodności.

Weryfikacja konta na Netflix – współdzielenie kont

weryfikacja konta Netflix
Fot. NaEkranie

Jak donosi serwis NaEkranie, użytkownicy z Polski mogą już zobaczyć „prośbę” od Netflix o to, by przeprowadzić weryfikację ich konta. Takie komunikaty pojawiły się na razie w wersji webowej oraz aplikacji na telewizory, ale zapewne kwestią czasu będzie to, gdy zawitają na kolejne urządzenia, a w tym smartfony. Użytkownik po odpaleniu Netflixa dostaje informacje, że platforma chce zweryfikować jego dostęp do konta. Można to zrobić przez e-mail lub SMS. Wtedy ma być wysyłany specjalny kod, który uprawni nas do korzystania dalej z platformy. Weryfikację konta na Netflix można także przełożyć na później, ale nie jest jasne, na jak długo zostanie ona odłożona w czasie.

Oczywiście Netflix zachęca także do tego, by nie współdzielić konta, a założyć własne. To oczywiście ma być wygodniejsze, ale też będzie dla użytkowników droższe. Platforma pozwala na oglądanie filmów i seriali na kilku urządzeniach wtedy, kiedy korzysta się z dwóch planów taryfowych. Wersja Standard (43 złote miesięcznie) pozwala na oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie, a wersja Premium (52 złote miesięcznie) na czterech. Najwyższa jakość obrazu dostępna jest jedynie w planie Premium, więc wiele osób decyduje się na współdzielenie konta ze znajomymi, by nie płacić za dostęp pełnej kwoty.

Zobacz też: Frostpunk teraz za darmo na PC – brać i grać.

Problem jest jednak taki, że Netflix takiego współdzielenia nie chce do końca uznawać. Jedynie osoby mieszkające pod jednym dachem są do tego uprawione, ale to zapis, który do tej pory nie był przestrzegany. Taka weryfikacja konta na Netflix jest znakiem, że to się zmienia. Co sądzicie o takim zachowaniu Netflixa? Założycie konto dla siebie, a może zrezygnujecie z subskrypcji w ogóle?

Źródło: NaEkranie

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy