ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mastercard pracuje nad zabezpieczeniami z użyciem zdjęć selfie

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
_84030779_84030170

Zdjęcia twarzy robione z ręki, czyli popularne selfie, są znakiem obecnych czasów. Łatwy dostęp do dość dobrych aparatów fotograficznych w smartfonach spopularyzował „zdjęcia z rąsi”. Selfie staną się jednak nie tylko symbolem portali społecznościowych, a również wydajnym zabezpieczeniem, z którego skorzystają miliardy użytkowników. Nad wykorzystaniem takich zdjęć do ochrony finansów pracuje właśnie firma Mastercard.

Amerykańska firma chce wykorzystać zdjęcia twarzy do weryfikowania transakcji przeprowadzanych za pomocą urządzeń mobilnych. Fotografowanie twarzy ma być zaledwie jedną z warstw ochrony, która ma być alternatywą dla tradycyjnego SecureCode, z którego użyciem w zeszłym roku przeprowadzono trzy miliardy transakcji na całym świecie.

Google wprowadziło rozpoznawanie twarzy jako jedną z metod odblokowywania ekranu już kilka lat temu, jednak nie obyło się bez problemów. Użytkownicy narzekali, że system można w bardzo łatwy sposób oszukać – chociażby pokazując zdjęcie właściciela telefonu. Mastercard chce jednak usprawnić ten system. W tym celu stworzono aplikację, z której korzysta 500 osób na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma pracuje również nad dodaniem kolejnych warstw ochrony jak rozpoznawanie głosu oraz linii papilarnych. Może w tym pomóc Android M, który wprowadzi wiele usprawnień w zakresie bezpieczeństwa.

Jesteśmy ciekawi czy Mastercard zdoła wprowadzić zabezpieczające selfie. Jeśli tak, to już niedługo ta technologia zawita również do Polski.

Źródło: BBC

Sprawdź najnowsze wpisy