Polkomtel przejął Aero2

Plus wspiera startupy związane z ekologią i zarządzaniem dokumentami

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Operator sieci Plus poinformował, że razem z Grupą Polsat wspiera kolejne dwa startupy. Jeden z nich jest ściśle związany z ekologią, natomiast drugi z pracą nad dokumentami prawnymi. Wiemy, na czym będzie polegała pomoc operatora.

Te startupy wspiera Plus

Wybrane startupy otrzymają grant z programu akceleracyjnego Impact Poland w wysokości do 250 tysięcy złotych. Do tego dochodzi wsparcie Grupy Polsat w procesie rozwoju proponowanych rozwiązań i próby ich komercjalizacji.

Pierwszy startup, o którego wsparciu poinformował Plus, to Plan Be. Pracuje on nad kompleksowym narzędziem wspierającym proces osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw. Z jednej strony to dedykowany cyfrowy green manager, który śledzi trendy, dba o stronę merytoryczną, a z drugiej to aplikacja, która kształtuje eko-nawyki i dostarcza zweryfikowaną wiedzę na temat śladu węglowego produktów i klientów – wyjaśnia Plus. Aplikację wraz z dedykowanymi wyzwaniami ekologicznymi otrzymają pracownicy Grupy Polsat.

Czytaj także: Premiera BMW i4 M50 – pierwsze elektryczne M musi wywoływać emocje, także te sprzeczne

Kolejny startup – Pergamin – skupia się na zarządzaniu dokumentami. Pośrednio również jest jednak związany z ekologią. Pergamin umożliwia podpisywanie umów przez podpis elektroniczny. Startup pracuje też z Grupą Polsat nad rozbudowaniem modułów wspierających proces tworzenia i negocjacji umów. Chodzi o to, by praca była szybsza, ryzyko błędów ograniczone i aby odpowiednie osoby w organizacji miały większą kontrolę nad całością procesu. Pozwoli to też ograniczyć ilość zużywanego papieru. Z rozwiązania skorzysta kilka departamentów w Grupie Polsat, m.in. prawny.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy