Screenshot_2015-07-03-22-13-35

 

Statystyki pokazujące ile razy dana aplikacja została pobrana to z pewnością główny wyznacznik, który świadczy o popularności danego tytułu. Na drugim miejscu stawiana jest oczywiście ocena poszczególnych użytkowników, ale oczywiście nie wszyscy je wystawiają. Niemniej jednak do małego, ale wyjątkowego grona właśnie dołączył kolejny program

 

Jest nim tytułowa przeglądarka Chrome, która właśnie została pobrana miliard razy ze sklepu Play. Jest to też kolejna aplikacja od Google z takim wynikiem. Jedynie trzem tytułom niezwiązanym z gigantem z USA udało się jeszcze przekroczyć ten wynik. Są to jednak aplikacje od Faceboka. W ogólnym rozrachunku w sklepie Play znajdziemy 12 programów z 10-cyfrową liczbą pobrań. Przekroczony przez Chrome teoretycznie świadczy, że jest to najpopularniejsza przeglądarka stron internetowych na Androida, ale w rzeczywistości może być inaczej. Wszystko za sprawą tego, że właśnie produkt Google jest preinstalowany na wielu urządzeniach i dostęp do niej mają użytkownicy od razu po pierwszym uruchomieniu danego urządzenia.

 

W takim razie pojawia się pytanie, z jakich Wy przeglądarek korzystacie i czy wynik uzyskany przez Chrome można uznać za zasłużony? Z jakich programów Wy korzystacie na co dzień w celu przeglądania stron internetowych?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.