Marek Zagórski odchodzi

Marek Zagórski odchodzi z rządu – kto teraz będzie odpowiadał za cyfryzację?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Marek Zagórski odchodzi z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Minister złożył rezygnację, którą następnie przyjął premier. Wiemy już, kto zastąpi Marka Zagórskiego na stanowisku, które dotychczas zajmował.

Marek Zagórski odchodzi – oto jego następca

Marek Zagórski od kwietnia 2018 roku był ministrem cyfryzacji. Gdy w październiku 2020 roku nastąpiła rekonstrukcja rządu, w wyniku której resort został zlikwidowany, nie utracił zajmowanej pozycji – został sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i w dalszym ciągu odpowiadał za działania związane z cyfryzacją. W czasie jego pracy Profil Zaufany osiągał rekordy, a jednym z głośniejszych wydarzeń było wprowadzenie mPrawa Jazdy. Zagórski był też dotychczas pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Premier powołał na stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację Janusza Cieszyńskiego. To obecny wiceprezydent Chełma, a w latach 2018-2020 wiceminister zdrowia. Rząd chwali jego kompetencje, podkreślając, że ma doświadczenie w informatyzacji służby zdrowia. Chodzi o Internetowe Konto Pacjenta, e-receptę oraz e-skierowanie. Z drugiej strony Cieszyński rozstawał się z resortem zdrowia w atmosferze skandalu. Ministerstwo zamówiło respiratory od podejrzanej firmy E&K, która ostatecznie nie wywiązała się z umowy i nie dostarczyła całego sprzętu.

Czytaj także: Unijny Certyfikat COVID już dostępny w Polsce – wkrótce pojawi się też w mObywatelu

7 czerwca Cieszyński przestanie pełnić funkcję wiceprezydenta Chełma. Dzień później zacznie pracę jako sekretarz stanu odpowiedzialny za informatyzację.

źródło: PAP, Twitter zdjęcie główne: gov.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy