WinGet 1.0 oficjalnie

WinGet 1.0 już jest – administratorzy czekali na to od dziesięcioleci

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nareszcie WinGet 1.0 jest dostępny dzięki uprzejmości Microsoftu. Ten kawałek oprogramowania pozwala użytkownikom na łatwiejszą pracę zewnętrznymi programami poprzez wyszukiwanie ich aktualizacji i dodatków do nich za pośrednictwem menadżera pakietów. Docenią to głównie administratorzy, którzy właśnie z tego powodu często stawiają Windowsa za Linuxem. Microsoft postanowił to jednak w końcu zmienić.

WinGet 1.0 oficjalnie

WinGet 1.0 oficjalnie

Jak powiedział Demitrius Nelon z Microsoftu gdy oprogramowanie zostało po raz pierwszy ujawnione:

Prawie każdy deweloper chciał mieć natywnego menedżera pakietów w Windowsie. Ten dzień wreszcie nadszedł.

Co prawda słowa te padły 19 maja 2020 roku. Wtedy to, oprogramowanie Windows Package Manager preview zostało udostępnione jako open source. Użytkownicy mogli uruchomić, sklonować, przetestować i zbudować oprogramowanie z GitHuba. Teraz  jednak WinGet zagościł w Microsoft Store jako element aplikacji App Installer. 

Zobacz też: Drony mogą dezynfekować sale koncertowe i przystanki komunikacji miejskiej

Splikacja Windows Package Manager pozwala użytkownikom zautomatyzować instalację oprogramowania i aktualizacje dla aplikacji spoza Microsoft Store. Działa to zupełnie jak na Linuksie: informujemy menadżera pakietów, które aplikacje chcemy zainstalować na swoim komputerze, a oprogramowanie szuka najnowszej wersji programu i automatycznie ją instaluje na komputerze. Jeśli jednak z jakiegoś powodu wolimy starszą wersję programu, to można odpowiednią komendą również ją wymusić.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy