WinGet 1.0 oficjalnie

WinGet 1.0 już jest – administratorzy czekali na to od dziesięcioleci

1 minuta czytania
Komentarze

Nareszcie WinGet 1.0 jest dostępny dzięki uprzejmości Microsoftu. Ten kawałek oprogramowania pozwala użytkownikom na łatwiejszą pracę zewnętrznymi programami poprzez wyszukiwanie ich aktualizacji i dodatków do nich za pośrednictwem menadżera pakietów. Docenią to głównie administratorzy, którzy właśnie z tego powodu często stawiają Windowsa za Linuxem. Microsoft postanowił to jednak w końcu zmienić.

WinGet 1.0 oficjalnie

WinGet 1.0 oficjalnie

Jak powiedział Demitrius Nelon z Microsoftu gdy oprogramowanie zostało po raz pierwszy ujawnione:

Prawie każdy deweloper chciał mieć natywnego menedżera pakietów w Windowsie. Ten dzień wreszcie nadszedł.

Co prawda słowa te padły 19 maja 2020 roku. Wtedy to, oprogramowanie Windows Package Manager preview zostało udostępnione jako open source. Użytkownicy mogli uruchomić, sklonować, przetestować i zbudować oprogramowanie z GitHuba. Teraz  jednak WinGet zagościł w Microsoft Store jako element aplikacji App Installer. 

Zobacz też: Drony mogą dezynfekować sale koncertowe i przystanki komunikacji miejskiej

Splikacja Windows Package Manager pozwala użytkownikom zautomatyzować instalację oprogramowania i aktualizacje dla aplikacji spoza Microsoft Store. Działa to zupełnie jak na Linuksie: informujemy menadżera pakietów, które aplikacje chcemy zainstalować na swoim komputerze, a oprogramowanie szuka najnowszej wersji programu i automatycznie ją instaluje na komputerze. Jeśli jednak z jakiegoś powodu wolimy starszą wersję programu, to można odpowiednią komendą również ją wymusić.

Źródło: SlashGear

Motyw