Google Pay i Apple Pay to dwie zdecydowanie najpopularniejsze aplikacje służące do płatności zbliżeniowych i internetowych. Na rynku istnieje jeszcze m.in. Samsung Pay i LG Pay, choć te platformy są o wiele mniej znane. Pozostając w temacie LG Pay, firma właśnie ogłosiła koniec usługi. Można się było tego spodziewać, biorąc pod uwagę fakt, że dział mobilny LG został już zamknięty.

Koniec LG Pay – wielu raczej nie zatęskni

koniec LG Pay

LG Pay zadebiutowało w 2017 roku, kilka miesięcy po Google Pay. Usługa z początku była dostępna tylko w Korei Południowej, by w 2019 roku wystartować w Stanach Zjednoczonych. LG Pay nigdy nie pojawiło się w Polsce, więc raczej żaden obywatel naszego kraju nie będzie tęsknić za tą usługą – dzisiejszą informację możemy potraktować jako ciekawostkę. LG nie zdradziło, kiedy dokładnie LG Pay przestanie działać, choć z pewnością jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Oferta Xbox Game Pass na czerwiec 2021 – lista nowych gier w usłudze

Na stronie LG można znaleźć poniższą informację:

Dziękujemy, że jesteś cenionym klientem LG Pay! Z przykrością informujemy, że LG Pay będzie wycofywane i zostanie wycofane całkowicie do końca 2021 roku.

Wszyscy użytkownicy smartfonów LG, którzy dotychczas wykorzystywali LG Pay, mogą oczywiście przesiąść się na znacznie popularniejsze i wciąż rozwijane Google Pay. Wiele osób chwali aplikację Google, czemu zresztą trudno się dziwić, bo działa bez zarzutu. A wy płacicie telefonem, czy wolicie gotówkę a może zwykły „plastik”? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.