użytkownicy gotowi dopłacić do 5G

Użytkownicy są gotowi dopłacić do taryfy, by mieć 5G. Ale nie bezwarunkowo

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Badanie Ericsson ConsumerLab pokazuje, że użytkownicy smartfonów są gotowi dopłacić do swojego planu taryfowego, by mieć 5G. Za tą skłonnością idą jednak konkretne oczekiwania, które mają konsumenci wobec sieci nowej generacji. Chodzi o innowacyjne aplikacje i usługi z nią związane, których na ten moment brakuje.

Użytkownicy są gotowi dopłacić do planu taryfowego, by mieć 5G, ale chcą więcej innowacji

użytkownicy gotowi dopłacić do 5G

Wg. firmy Ericsson użytkownicy smartfonów są gotowi zapłacić średnio o 10% więcej za plany taryfowe z 5G lub nawet o 30% więcej, o ile w planie taryfowym znajdą się innowacyjne usługi, z których nie można korzystać, mając dostęp tylko do 4G. Gotowość do poniesienia większych kosztów jest jednak zróżnicowana i zależy od konkretnego kraju. Przykładowo, w Australii i Wielkiej Brytanii badani użytkownicy są gotowi zapłacić o 7% więcej. W Chinach o 30%, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich aż o 45% więcej niż za plan z 4G.

Badani użytkownicy 5G zachwalają szybkość internetu. Jednocześnie narzekają jednak na niewielką liczbę innowacyjnych aplikacji i usług obecnych w planach z dostępem do sieci nowej generacji. Niezadowolenie z tego powodu zgłasza 70% pytanych osób. Stabilność i szybkość łącza jest dla nich (pierwszych użytkowników 5G – red.) cechą oczywistą, a wyróżnikiem konkurencyjnym stają się usługi dodatkowe, które wprowadzane są przez operatorów telekomunikacyjnych w oparciu o technologię 5G – mówi Marcin Sugak, ekspert firmy Ericsson.

Czytaj także: Celebryci chcą odciąć Indie od 5G, bo boją się… COVID-19

W globalnej skali 67% badanych użytkowników jest gotowych do zapłacenia za telewizję 5G. 57% respondentów chciałoby korzystać ze spersonalizowanego oglądania transmisji sportowych i kulturalnych, wybierając niestandardowe ujęcia z kamer. Z poprzedniego badania Ericsson ConsumerLab wynika, że do 2030 roku sieci 5G będą generować 31 bilionów dolarów przychodów konsumenckich. Największy wzrost przychodów może spowodować połączenie usług cyfrowych z taryfami 5G.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy