ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Exynos 2200 data premiery

Exynos z grafiką od AMD oficjalnie zapowiedziany – to będzie nowa jakość

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na początku tego roku, Samsung oficjalnie ogłosił, że wprowadzi na rynek swoją kolejną generację flagowego układu Exynos wraz z procesorem graficznym AMD. Niestety, firma nigdy nie ujawniła, kiedy układ ten trafi na rynek. Bardziej wylewni okazali się jednak Czerwoni, którzy zdradzili znacznie więcej szczegółów dotyczących tego procesora podczas swojego keynote na targach Computex 2021.

AMD opowiada o Exynosie z Radeonem

AMD opowiada o Exynosie z Radeonem

Lisa Su oficjalnie poinformowała, że procesor graficzny w nadchodzącym flagowym procesorze Samsung Exynos będzie oparty na najnowszej architekturze RDNA2. Co warte odnotowania, układ graficzny będzie oferował zaawansowane funkcje, takie jak ray tracing i zmienne cieniowanie, aby zapewnić wyższą wierność obrazu i lepszą wydajność energetyczną. Tym samym możliwości graficzne flagowych Samsungów będą na poziomie niespotykanym wcześniej w smartfonach.

Zobacz też: Popraw swoją pisownię – najlepsze aplikacje do korekty językowej

Warto tu wyjaśnić, ze RDNA2 to najnowsza architektura graficzna Czerwonych, która wykorzystywana jest także w procesorach graficznych znajdujących się w nowej serii kart graficznych AMD Radeon 6000, a nawet w PS5 i Xbox Series S/X. Podczas keynote Lisa Su ogłosiła:

AMD od kilku lat współpracuje z liderem branży, firmą Samsung, aby przyspieszyć innowacje graficzne na rynku mobilnym i z przyjemnością ogłaszamy, że wprowadzimy niestandardową graficzną IP (Intellectual Property) do kolejnego flagowego układu SoC (System on Chip) firmy Samsung z funkcjami ray tracing i zmiennego cieniowania.

Procesory z serii Exynos południowokoreańskiego giganta technologicznego były krytykowane za to, że są stosunkowo słabsze pod względem wydajności GPU. Jednak nadchodzący chip sprawi, że role się odwrócą. Ogłoszono również, że Samsung ujawni dodatkowe szczegóły dotyczące tego nowego układu jeszcze w tym roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy