Celebryci obwiniają 5G o COVID-19

Celebryci chcą odciąć Indie od 5G, bo boją się… COVID-19

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Uznawanie celebrytów za autorytety w dziedzinach, na których się nie znają, to jeden z większych problemów współczesnego świata. To, że ktoś jest świetnym aktorem, lub muzykiem sprawia, że jego zdanie w sprawie dotyczącej jego branży jest niezwykle istotne. Jednak na tym się kończą ich kompetencje. I oczywiście to nie wina samych celebrytów — chyba nie ma człowieka, który nie wypowiada się w tematach, o których nie ma bladego pojęcia. Inny skutek jednak przynosi taka rozmowa w gronie znajomych lub rodziny, a inny kiedy jest się kimś, z kogo zdaniem liczą się tysiące, albo nawet i miliony osób.

Celebryci obwiniają 5G o COVID-19

Celebryci obwiniają 5G o COVID-19

Kiedy Indie były całkowicie zamknięte, tak że ulice były puste, to wydawało się, że jest to szczyt tego, co pandemia może tam spowodować. Teraz jednak sytuacja w tym niezwykle gęsto zaludnionym kraju stała się naprawdę zła. A tam, gdzie tragedia rozpoczyna się szukanie winnych przypominające polowanie na czarownice, a nie racjonalne dochodzenie. A kiedy na jego czele stoją ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia w danej sprawie, ale wierzą w swoją nieomylność, może być tylko gorzej.

Zobacz też: Huawei świętuje urodziny Petal – promocja, która może się podobać

Według raportu IndianExpress aktorka Juhi Chawla, która jest również ekoaktywistką, złożyła pozew przeciwko wdrożeniu 5G sieci. Celebrytka podsumowała ten krok w następujący sposób:

Nie jesteśmy przeciwni wdrażaniu postępu technologicznego. Wręcz przeciwnie, lubimy korzystać z najnowszych produktów, które świat technologii ma do zaoferowania, także w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej. Jednakże, podczas korzystania z tego ostatniego rodzaju urządzeń, jesteśmy w ciągłym dylemacie, ponieważ po przeprowadzeniu własnych badań i studiów dotyczących promieniowania RF z gadżetów bezprzewodowych i wież komórkowych sieci, mamy wystarczające powody, aby sądzić, że promieniowanie to jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi.

O jakie badania chodzi? Nie wiadomo. Jednak wiele osób w Indiach twierdzi, że maszty 5G obniżają odporność, albo wręcz wywołuje COVID-19. I to właśnie one mają być przyczyną nagłego wzrostu zachorowań w Indiach. Niestety, ale w przypadku niedostatecznej wiedzy w danej dziedzinie jakakolwiek korelacja, nawet wynikająca jedynie z czasu wystąpienia obydwu zjawisk, jest z góry brana za przyczynowość.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy