Cyfrowy Polsat i Ipla znikną z rynku

Cyfrowy Polsat wprowadza nagrywanie w chmurze – znamy szczegóły usługi

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Cyfrowy Polsat poinformował o nowej usłudze, która jest dostępna w ramach telewizji kablowej i satelitarnej – chodzi o nagrywanie w chmurze. Jeden z wariantów pozwala na zarejestrowanie nawet 1500 godzin nagrań i przechowywanie ich przez 120 dni. Wiemy, ile trzeba będzie za to zapłacić.

Cyfrowy Polsat proponuje widzom nagrywanie w chmurze

Nowa usługa nPVR umożliwia nagrywanie treści bez posiadania osobnego dysku twardego czy urządzeń typu pendrive. Zarejestrowane materiały będą przechowywane w chmurze. Z możliwości takiego nagrywania będą mogli skorzystać posiadacze dekoderów satelitarnych EVOBOX HD i EVOBOX LITE oraz EVOBOX IP w telewizji kablowej IPTV. Zarejestrujemy zarówno trwający program, jak i zaplanujemy nagrywanie w przyszłości.

Cyfrowy Polsat proponuje dwa warianty usługi:

  • nPVR START – umożliwia przechowywanie do 100 godzin nagrań przez 30 dni. Cena to 5 zł miesięcznie w pakiecie S (w pakietach M i L wariant jest dostępny bez opłat)
  • nPVR MAX – pozwala przechowywać do 1500 godzin nagrań przez 120 dni, kosztuje 15 zł miesięcznie

Usługa nagrywania w chmurze wystartowała wraz z początkiem czerwca, więc można z niej już korzystać.

Cyfrowy Polsat przypomniał również o innych, udostępnionych wcześniej funkcjach. Chodzi m.in. o TimeShift (pozwala zatrzymać i przewijać program do 3 godzin) oraz o CatchUP (umożliwia oglądanie niektórych treści do 7 dni od ich emisji, bez konieczności nagrywania).

Czytaj także: Samoloty kosmiczne mają być podstawą błyskawicznego transportu na Ziemi

W telewizji satelitarnej i kablowej IPTV dostępne są pakiety S, M oraz L. Kosztują odpowiednio 20, 30 i 60 zł miesięcznie. Można je łączyć z dodatkowymi pakietami tematycznymi.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy