Messenger dostosuje tryb ciemny do systemu

Zmieniasz tryb jasny na ciemny w ciągu dnia? Najpopularniejszy komunikator świata się dostosuje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po wielu miesiącach testów tryb ciemny zawitał do Messengera w kwietniu 2019 roku. Niestety, ludzie musieli ręcznie włączyć lub wyłączyć go w ustawieniach aplikacji, co oznacza, że nie mógł on podążać za preferencjami systemowymi użytkownika. Było to szczególnie niewygodne dla osób, które włączają tryb ciemny tylko w nocy, jednak w ciągu dnia preferują jasne barwy. Na szczęście to się wkrótce zmieni.

Messenger dostosuje tryb ciemny do systemu

Messenger dostosuje tryb ciemny do systemu

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że Messenger dostał nowy przełącznik w ustawieniu trybów. Pozwala on na dostosowanie się do UI systemu operacyjnego. Dzięki niej jeśli zmieni tryb z jasnego na ciemny lub odwrotnie dla Androida, to zmianie ulegają także barwy komunikatora. Co ciekawe, opcja ta pojawiła się w wersji aplikacji 314.1.0.19.119 tylko dla jednego z jego kont. Sam również u siebie jej nie widzę. Nie jest ona dostępna nawet w wersji beta aplikacji. Oznacza to, że najprawdopodobniej została ona uruchomiona po stronie serwera.

Zobacz też: Fatalne wieści na koniec tygodnia. Netflix zaplanował usunięcie ponad 10 filmów i seriali!

Miejmy nadzieję, że funkcja ta zostanie wkrótce wprowadzona globalnie, oszczędzając użytkownikom kłopotów związanych z koniecznością przełączania się z jednego trybu na drugi podczas korzystania z Messengera. Nie wiadomo jednak, czy są to dopiero wstępne testy, czy początek wdrożenia nowej funkcji dla wszystkich użytkowników. I tu pojawia się pytanie do Was: czy Messenger pozwala Wam na włączenie tej funkcji?

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy