Zdjęcia Google koniec nielimitowanej przestrzeni

To już jutro – Zdjęcia Google i koniec nielimitowanej przestrzeni na zdjęcia

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jutro, czy 1 czerwca 2021 roku, skończy się pewien okres. Zdjęcia Google nie będą już oferowały nielimitowanej przestrzeni na fotografie, które tak chętnie przesyłaliśmy na serwery firmy. Jeżeli więc jeszcze nie zrobiliście kopii zapasowej, to macie ostatnie godziny na to, by to zrobić. Inaczej każde kolejne zdjęcie będzie wliczało się do przestrzeni dyskowej, która wcale taka duża nie jest.

Zdjęcia Google – koniec nielimitowanej przestrzeni

Koniec darmowej przestrzeni Zdjęcia Google

Człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do dobrego. Google postanowiło z tym skończyć, a od 1 czerwca 2021 roku użytkownicy nie będą mogli już korzystać z nielimitowanej przestrzeni na swoje zdjęcie. Do tej pory można było do woli robić kopie zapasowe i nie przejmować się liczbą zdjęć. Wprawdzie te wysyłane były na serwery Google w odrobinie niższej jakości, niż oryginały, ale mało kto zwracał na to uwagę. Od 1 czerwca każde zdjęcie przesłane w ten sposób do chmury, będzie wliczało się do 15 GB, które otrzymujemy razem z kontem Google.

Jednak te 15 GB to przestrzeń współdzielona z innymi usługami firmy (Gmail, Dysk), więc dla niektórych może zrobić się tam wyjątkowo „ciasno”. Google swoją decyzję tłumaczyło tym, że użytkownicy przesyłają zbyt dużo zdjęć, a utrzymanie serwerów jest drogie i mało ekologiczne. Teraz po prostu trzeba będzie uważniej dobierać zdjęcia, które trafią do chmury lub poszukać alternatywy dla rozwiązania Google. No chyba, że posiada się smartfona Google Pixel, ponieważ tam niewiele się zmienia pod tym względem.

Zobacz też: Darmowe i przecenione aplikacje w Google Play.

Jeżeli ktoś nie wie, ile zostało mu wolnego miejsca w chmurze Google, może to łatwo sprawdzić, wchodząc pod TEN ADRES. Oczywiście trzeba być do tego zalogowanym na nasze konto. Google proponuje także skorzystanie z ich rozwiązania, jeżeli zabraknie nam miejsca, czyli Google One. Za 100 GB dodatkowej przestrzeni zapłacimy 8,99 złotych miesięcznie (88,99 za rok), a za 200 GB 13,99 złotych miesięcznie (139,99 za tok). 2 TB to już koszt 46,99 złotych miesięcznie (469,99 za rok).

Źródło: Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy