Cyberpunk 2077

Wyniki CD Projekt za 1Q 2021 – przychody w górę, a zysk w dół

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Opublikowano wyniki CD Projekt za 1Q 2021 roku, czyli pierwsze trzy miesiące tego roku. Widać z nich, że firma dalej boryka się z problemami, które spadły na nią po premierze Cyberpunk 2077. Choć przychody CD Projekt są wyższe, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym, to zysk jest już o ponad 50 milionów złotych niższy.

Wyniki CD Projekt za 1Q 2021

Wyniki CD Projekt 1Q 2021

Wyniki CD Projekt za 1Q 2021 roku nie przynoszą odpowiedzi na pytanie, jak dobrze sprzedawał się w ostatnich miesiącach Cyberpunk 2077. Tytuł dalej nie trafił do cyfrowej dystrybucji na konsolę PlayStation, co mogłoby zapewnić dodatkowy dopływ gotówki. Sony wycofało produkcję CD Projekt RED z PS Store niedługo po jej premierze i do tej pory tytuł tam nie powrócił. Po tylu patchach spodziewaliśmy się innego obrotu sytuacji, ale to może zmienić się w drugiej połowie tego roku. Wtedy to Cyberpunk 2077 doczeka się aktualizacji na konsole nowej generacji (PlayStation 5 oraz Xbox Series X). To może dać grze „drugie życie”, bo choć teraz można w nią grać na tych sprzętach, to dopiero aktualizacja ma pokazać prawdziwe możliwości produkcji.

Wyniki CD Projekt 1Q 2021

Również w drugiej części roku możemy spodziewać się aktualizacji Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji, co także może się odbić pozytywnie na wynikach finansowych. W 2021 roku pojawi się także kolejny sezon serialu Wiedźmin na Netflix, a to również ma znaczenie dla CD Projekt. A jak pierwszy kwartał tego roku wyglądał w liczbach?

Zobacz też: Co ma wspólnego Coca-Cola ze start-upami?

Zysk sprzedażowy brutto CD Projekt zmalał ze 145,48 do 135,36 mln zł (rok do roku), a zysk operacyjny z 97,62 do 43,2 mln zł. Ten kwartał przyniósł także niższą rentowność netto firmy, co wytłumaczył Piotr Nielubowicz (wiceprezes CD Projekt ds. finansowych) m.in. tym, że wydatki na prace nad aktualizacjami Cyberpunk 2077 nie są bezpośrednio zaliczane do budżetu i nie podlegają kapitalizacji. Przychody GOG.com zwiększyły się z 48,99 do 53,83 mln zł, ale zamiast zysku netto, platforma zaliczyła w tym kwartale 1,88 mln zł straty.

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy