Zapewne wielu z was zastanawiało się ile urządzeń z Androidem korzysta z Ice Cream Sandwich po ostatnich głośnych aktualizacjach. Koniec ze zgadywaniem, witryna Android Developers udostępniła najnowsze dane dotyczące fragmentacji systemu Android.

Można powiedzieć krótko: jest źle. Po blisko pół roku od premiery łącznie 2.9% urządzeń działa pod kontrolą Androida 4.0. Nie jest to wynik chwalebny, zwłaszcza gdy zauważymy, że kolejna wersja Androida ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieje, ze nadchodzące aktualizacje od Sony, HTC i Motoroli znacząco zwiększą odsetek urządzeń korzystających z tej wersji systemu. Wydaje mi się jednak, że odmowa aktualizacji słabszych urządzeń przez producentów nie pomoże „Lodowej Kanapce” wspiąć się szybko na szczyt.

Problem fragmentacji systemu jest dostrzegany. Android ICS miał go zakończyć, jednak spoglądając na te wykresy łatwo jest zauważyć, że daleko nam jest do rewolucyjnej unifikacji systemu.

Najmocniej w zestawieniu trzyma się oczywiście Gingerbread z wynikiem na poziomie 63.7%. Widać natomiast, że już trochę wiekowy Eclair odchodzi w końcu w zapomnienie.

Całość dostępna pod tym linkiem.

Źródło: Android Developers

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor