ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Milestone (Droid) i Dext – kiedy u nas?

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy
Na pewno każdy z Was wie o czym piszemy tym razem. Najbardziej wyczekiwany telefon roku, o którym informowaliśmy już od lipca niebawem pojawi się także i w Polsce. Mowa tu oczywiście o Motoroli początkowo ukrywającej się pod kryptonimem Sholes. Ostatecznie model ten przyjął nazwę Droid, jednak jak się okazuje wersja sprzedawana w Europie przyjmie nazwę Milestone. Podobna historia jest z jej gorszym pod względem parametrów bratem. Wersja przeznaczona na rynek europejski nosi nazwę Dext, natomiast na amerykański Cliq.
Powołując się na wywiad przeprowadzony przez rpkom.pl z Małgorzatą Matusiewicz możemy już mniej więcej określić kiedy smartphony Milestone i Dext pojawią się w naszej ojczyźnie.

– Obecnie prowadzimy rozmowy z czwórką operatorów komórkowych, aby wprowadzili je do swej oferty. Bez tego bowiem trudno dziś liczyć, a by jakiś telefon komórkowy w Polsce mógł się sprzedawać na większą skalę – mówi Małgorzata Matusiewicz, dyrektor marketingu działu urządzeń mobilnych w Motoroli na region Europy Środkowej i Północnej. Kiedy więc trafią do sprzedaży w Polsce? – Chcemy jak najszybciej – mówi Matusiewicz. Przyznaje jednak, ze jest mało realne, aby miało to miejsce jeszcze w tym roku przed świętami Bożego Narodzenia. Prawdopodobnie będzie to więc I kwartał przyszłego roku.

– Przekonujemy polskich operatorów, aby sprzedawali te smartfony z atrakcyjnym pakietem usług dostępu do Internetu – podkreśla Matusiewicz. Nie chce ona zdradzić, ile Dext i Milestone będą kosztować w Polsce.


Miejmy nadzieję, że ceny obu modeli będą przystępne jak na kieszeń Polaków.

Poniżej prezentacje obu telefonów.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy