funkcje Microsoft edge nowości kupony

Microsoft Edge będzie Ci przypominał, żebyś korzystał z wyszukiwarki Bing

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Edge to ewidentne odrodzenie, jeśli chodzi o przeglądarkę internetową od Microsoftu. Po legendarnym (i memicznym) już Internet Explorerze dotarliśmy do czasów, kiedy gigant z Redmond może konkurować na równi z najpopularniejszymi. Jest to jednocześnie produkt, którym Microsoft chce wypromować swoją wyszukiwarkę treści w Sieci, a więc Bing. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełączyć się na wyszukiwarkę Google. Niemniej po ostatniej aktualizacji Microsoft dobitnie prosi o powrót do swojego rozwiązania. Naturalnie na każdy problem jest metoda.

Bing rekomendowaną wyszukiwarką Microsoft Edge

microsoft edge bing wyszukiwarka rekomendowane ustawienia

Mimo wszystko zacznijmy od tego, że wraz z ostatnią aktualizacją Microsoft Edge program zaczął pytać, czy chcemy zastosować rekomendowane ustawienia wyszukiwarki. Możemy z nich skorzystać i jednocześnie ustawić domyślną wyszukiwarkę Bing lub zrezygnować. Jeden komunikat zapewne byłby do przeżycia, ale okazuje się, że prawdopodobnie pojawił się błąd, gdyż ten regularnie powraca i nie pozbędziemy się go, dopóki faktycznie nie ustawimy wyszukiwarki Bing jako domyślnej. Microsoft aktualnie nie potwierdza, że to zaadresowany problem i sugeruje wyczyszczenie aplikacji, aby pozbyć się złośliwego oprogramowania. Niemniej jest na to prostsza metoda w postaci flagi:

edge://flags/#edge-show-feature-recommendations

Wyłączenie jej dezaktywuje komunikaty takie, jak ten omawiany.

Zobacz też: Koniec z zasypywaniem użytkowników mailami po zakupie – Allegro kończy ten proceder.

Naturalnie nikogo nie powinien dziwić fakt, że Microsoft chciałby, aby tylko korzystać z Binga jako wyszukiwarki na Edge. Jednak takie zagrywki na pewno nie przyniosą wielu nowych chętnych, a bardziej odstraszą od samego programu. Dlatego miejmy nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy